Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin, Altın, Petrol ve Hisse Senetleri Düşüşte, Dolar Yükseliyor

Bitcoin, Altın, Petrol ve Hisse Senetleri Düşüşte, Dolar Yükseliyor

Yavaş ekonomik büyüme ve Brexit belirsizliğini altı ay daha bekletme kararının ardından, düşüş yaşayan sadece Bitcoin değil. Küresel borsalar, petrol, altın ve hisse senetleri de belirgin düşüşler yaşadı.

Bitcoin Düştü Ama Hala 5.000 Doların Üzerinde

BTC, Çarşamba günü 5.450$ ‘a yükseldikten sonra, dün 4.912$ seviyelerine kadar düştü. Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin, 24 saatlik periyotta % 2.38 kayıp ile 5.027$ seviyesinde işlem görüyor.

bitcoin fiyat

Bitcoin ile paralel olarak, altcoinler de düşüş yaşadı. Altcoinler %3 ila % 6 arasında düşüş yaşarken, toplam kripto pazar değeri 170 Milyar Dolar‘a geriledi.

Son 24 saatte %15 kazanç sağlayan sadece birkaç kripto para var. En büyük kayıp yaşayan kripto para ise %12,60 düşüşle ABBC oldu.

Global Hisse Senetleri de Düştü

Küresel borsalar global hisse senetlerindeki düşüşün nedenini, Avrupa Merkez Bankası’nın şüpheli ekonomik veriler sergilemesi, ABD’nin bu yılın ilk çeyrek kazanç raporunu açıklaması ve faiz oranlarının dalgalanması olarak açıkladı.

Japonya, Çin ve Hong Kong’daki paylar marjinal bir düşüş gösterirken, Çin’den gelen ticari veriler ihracatta güçlü bir toparlanma olduğunu gösterdi. Ayrıca, AB liderlerinin Brexit’i 31 Ekim’e erteleme kararı alması da Avrupa’daki ülke endekslerin artmasına neden oldu.

Petrol ve Altın

İran ve Venezuela’ya uygulanan yaptırımların ardından, Petrol İhracatı Ülkeleri Teşkilatının petrol üretimini Temmuz ayından itibaren arttırabileceği öngörüldü. Böylelikle petrol fiyatları %1’in altına düştü. Brent Petrol 90 cent seviyelerine geriledi ve ABD ham petrolü 1,03 $‘a seviyesinde.

ABD’nin güçlü ekonomik verileri dolar seviyesini yükseltirken, altın fiyatları %1’den fazla düşüş yaşadı.

Dolar Yükselişte

Bu hafta, Euro, Sterlin ve Japon Yeni düşüş yaşarken, dolar endeksi % 0.25 arttı. ABD verilerine göre haftalık işsizlik oranlarının 1969’dan bu yana en düşük seviyeye düştüğü açıklandı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...