Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Balon Değil İğnedir; Saifedean Ammous

Bitcoin Balon Değil İğnedir; Saifedean Ammous

BTC fiyatının rekor seviyesinden sonra yaşadığı düşüş, bir çok Bitcoin analisti ve yorumcuları tarafından, farklı yorumlar yapmasına neden oldu. 

Paul Krugman, Jamie Dimon, Warren Buffet ve bir çok kripto para eleştirmeni, BTC fiyatının 20.000 $ ‘dan 4.000 $ seviyesine düştüğü için, Bitcoin’i “balon” olarak yorumluyor.

Kripto para analisti Saifedean Ammous ise, Bitcoin’i geçmişte yaşanmış tarihin ünlü balonları ile karşılaştırılıp karşılaştırılamayacağına ilişkin görüşlerini paylaştı.

Analist, Bitcoin’in bu hızlı düşüşünün, tarihi borsa kazalarıyla karşılaştırılmasının, elma ile portakalı karşılaştırmaya benzediğini söylüyor. Ammous ayrıca Bitcoin’i, daha önce eşi benzeri olamayan, yeni bir hayvana benzettiğini de söylüyor.

”BTC şuan yaklaşık 4.000 $ fiyat hacmi ile, bugün en güçlü hisse senetlerine sahip  Amazon’dan bile daha iyi performans sergiliyor.”

bitcoin fiyat karşılaştırması

Dahası, BTC balonu her patladığında, daha da güçlü bir şekilde geri döndü. Son 10 yılda, %80’in üzerinde kaza olduğunu da belirtti.

”Bitcoin, dokuz yıl içinde %200.000.000 kadar değer kazandı, ardından % 30.000.000 değer kaybetti.”

Örneğin, 2009 yılında 100 $ değerinde BTC almış olsaydınız, bugün yaklaşık 8 milyon dolar olurdu.

”Bitcoin’in bu hızlı yükselişi, en başarılı şirketler ile karşılaştırılamaz. Bu zamana kadar hiçbir şey Bitcoin’in yükseldiği kadar hızlı yükselmedi.”

Saifedean Ammous, Bitcoin ve geleneksel para arasındaki farkı şu şekilde açıklıyor;

”Normal paranın, doğrusal olduğu ve büst döngüleri ile sonuçlanıyor. Bitcoin, hatalı fiyat dalgalanmalarıyla bile, zaman içinde ağı güçlendiren olumlu bir geri bildirim döngü içerisinde.”

Bu da Bitcoin‘i, üretimi arz ve talebe bağlı olan geleneksel bir varlık gibi davranmadığından, tamamen benzersiz kılıyor. ”Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin balon değil, iğnedir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

BTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

Mohit Sorout, BTC fiyatı mevcut aralıktan çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor. Bitcoin fiyatı...

OKEx Olayından Sonra Bitcoin Fiyatı 30 Dakika İçinde Aniden Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra, Bitcoin fiyatı sadece 30 dakika içinde %3...

Dan Tapiero; BTC İçin Hala Çok Erken

Dan Tapiero, Amerikalıların yalnızca %7'sinin daha önce Bitcoin kullandığını ve Bitcoin'in ana akımda benimsenmesi için hala erken olduğunu gösteren bir anket paylaştı.

Lark Davis, Az Bilinen Üç Kripto Paranın Patlayacağını Söyledi

Ünlü trader, bir sonraki uzun vadeli Bitcoin boğa koşusunda az bilinen üç kripto paranın patlamaya hazır olduğunu söyledi. Lark...