bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,803.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,987.60
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin Boğa Koşusu Beklentisi Bir Efsaneden mi İbaret?

Bitcoin Boğa Koşusu Beklentisi Bir Efsaneden mi İbaret?

Tartışmalı söylemleriyle Bitcoin piyasasında etki yarattığı bilinen bir Bitcoin balinası, bir sonraki trend için yaygın olarak inanılan boğa koşusunun bir efsane olduğunu söylüyor.

Joe007 olarak bilinen trader, Federal rezervin, sistemi likidite ile doldurma çabaları nedeniyle kriptonun yeni bir boğa döngüsü başlatacağına dair popüler söylemlerin genellikle yanlış anlaşıldığını söylüyor. Balina, veri analitiği platformu GitPrime‘ın eski genel müdürü Travis Kimmel‘in bir Twitter mesajına gönderme yaptı.

Tweet fırtınasında Kimmel, Federal Rezerv’in para basma faaliyetlerinin sistemdeki ABD Doları arzını beklendiği gibi artırmayacağını açıklıyor. Fed’in parasal genişleme programı nedeniyle banka rezervleri önemli ölçüde artmış olsa da, yeni dolarların sisteme girmeyeceğini, çünkü hem bankaların hem de tüketicilerin ekonominin geleceği konusunda iyimser hissetmediğini söylüyor.

“Fed, teminat seviyelerini radikal bir şekilde yükselttiğine dair büyük bir gösteriş yaptı, ancak önemli değil – en azından şu anda. Bankalar kredi verme konusunda istekli değil. İnsanlar da borçlanma konusunda pek istekli değiller… Bankalar da gerçekten borç vermek istemiyor çünkü ekonomi oldukça riskli görünüyor. Bu aynı zamanda Doların ilerlemesi için iyi bir haber değil.”

Kimmel, bankalar daha fazla borç vermedikçe, Fed’in sisteme yeni dolar sağlamak için yapabileceği hiçbir şey olmadığını söylüyor. Eski GitPrime yöneticisi, yatırımcılar hisse senetleri için dolar ticareti yaptıkça gelecekte dolar sıkıntısı olacağına ve aynı zamanda borçluların tahammülünün sona erdiğinde kredileri geri ödemeye başlaması gerektiğine inanıyor.

Joe007, ufukta dolar sıkıntısı olacağını kabul ediyor.

“Evet, durumun derin ironisi, tüm lanse edilen para basımına rağmen, büyük bir küresel (euro) dolar likidite sıkıntısı olmasıdır.”

Tartışmalı trader, kıtlığın teşvik kontrollerine harcanan milyarlarca dolar olmasına rağmen devam edeceğini düşünüyor.

“Gerçekten de durum böyle. Küresel kaldıraç kaldırma nedeniyle parasal daralmaya karşı koymak yeterli olacak mı? Sanmıyorum.”

Bakalım önümüzdeki günlerde Bitcoin, boğa koşusu beklentilerini karşılayacak mı…

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.24%
$58,803.00
$1,905.22
Ethereum (ETH)
4.55%
$3,987.60
$181.44