bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,139.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,142.69
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $484.68
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Boğa Piyasası Altın Fiyatını Düşürecek: CCTV

Bitcoin Boğa Piyasası Altın Fiyatını Düşürecek: CCTV

Son zamanlarda Çin devlet medyasında yayınlanan bir makalede, Bitcoin boğa piyasasının altın ve değerli metallerin fiyatını düşüşe geçireceğini söylendi.

Çin Merkez Televizyonu’nda (CCTV) yayınlanan bir habere göre bir Bitcoin boğa piyasasının altın üzerinde uzun vadeli aşağı doğru baskı uygulayabileceğini iddia ediliyor. CCTV tarafından yayınlanan bu haber, 8BTC’nin kurucusu Red Li ve DeFi Alliance’tan girişimci Qiao Wang tarafından retweetlendi.

Çin’deki devlet rejimi, kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC / DCEP) piyasaya sürerken Bitcoin ve kripto para birimlerine şiddetle karşı çıkıyor.

“Düşünürseniz gerçekten inanılmaz. On yıl önce, bugün hala 1 terabayttan daha az olan ve evrenin doğuşundan beri var olan periyodik tablodaki bir elementin hayatını emen bir dijital defter basmaya başladık.”

Çin Merkez Televizyonu tarafından yapılan yayın, BTC’nin altına alternatif olabileceğini iddia eden bir JP Morgan açıklamasından alıntı yapıyor.

Bitcoin, 2020’de Altından Daha İyi Performans Gösterdi

ETF sağlayıcısı CoinShares’in yakın tarihli bir Dijital Varlık Fonu Akışları raporu, yatırımcıların altın piyasalarından çekildiğini ve Bitcoin tabanlı yatırımlara girdiğini öne sürüyor.

İki güvenli liman olarak görülen varlığının performansı karşılaştırıldığında, Bitcoin2in performansının altına göre çok daha iyi olduğu açıkça görülüyor. 2020’nin başından bu yana ve küresel Covid-19 salgını süresi boyunca, Goldprice.org‘a göre altın fiyatı mevcut seviyesinden %21 oranında yükseldi. Öte yandan Bitcoin, aynı dönemde %165 oranında yükseliş kaydetti.

Varlık performanslarındaki bu göze batan bariz farklılığa rağmen, Peter Schiff gibi tartışmalı altın yatırımcıları hala ikna olmuş değil.

“En sonuncu Bitcoin pazarlama hilesi birçok özel ve kamu şirketinin altın yerine değer deposu olarak Bitcoin biriktirmesi. Bitcoin satın alan birkaç şirket altınlarını satarak bunu yapmadı. Bitcoin yeni altın değil. “

Değerli Metaller İçin Daha Büyük Düzeltmeler

Eğer altın gerçekten daha iyi bir varlık olsaydı, finansal piyasaların tahrip edildiği ve değer varlıklarının depolanmasının hızla arttığı bir yılda %20’den daha fazla kazanç elde etmiş olurdu.

Gümüş bile son 12 ayda altından daha iyi performans göstermeyi başardı. Ocak ayından bu yana yaklaşık %34 kazanç elde etti. Bununla birlikte, her iki değerli metal de bu yılki zirve fiyatlarından daha alt seviyelerde. Altın %11,3, gümüş %18,6 değer kaybetti. 2020’nin en yüksek seviyesinden bu yana Bitcoin’in gerilemesi ise şimdiki mevcut fiyatlara göre sadece % 4.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.09%
$61,139.00
$55.03
Ethereum (ETH)
2.96%
$4,142.69
$122.62