bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,240.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,197.64
tether
Tether (USDT) $0.997991
binance-coin
Binance Coin (BNB) $572.90
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Çılgınlığa Dönüşüyor: Guggenheim CIO'su Scott Minerd

Bitcoin Çılgınlığa Dönüşüyor: Guggenheim CIO’su Scott Minerd

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in uzun vadede gerçekten 400.000$ seviyelerine ulaşabileceğini ancak kısa vadeli bir düzeltmenin yaklaşmakta olduğunu söylüyor.

Guggenheim Partners’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in artan popülaritesinin bir çılgınlığa dönüştüğünü söylüyor. Ayrıca BTC’nin gerçekten de 400.000$ seviyelerine fırlayabileceğini öngörüyor.

Aralık ayında Guggenheim Partners’ın CIO’su, BTC fiyatının şu anki konumundan yaklaşık 10 kat daha fazla olması gerektiğini tahmin ediyor. Bazıları, 400.000$’lık tahminin sadece Minerd tarafından başlatılan bir pazarlama kampanyası olduğunu iddia ederken Scott Minerd, kısa süre önce CNBC ile yaptığı röportajda duruşunu yeniden doğruladı.

Ayrıca, insanların kripto para birimine daha fazla dikkat etmeye başladığını ve Bitcoin’in çılgınlığa dönüştüğünü belirtti ve öngörüsünün koşullar ne olursa olsun dikkatleri üzerine çekeceğine inanıyor.

“Bu gerçekten ilginç. Bir röportajda geçen bir yorumdu. Ve dürüst olmak gerekirse, Birleşik Devletler hükümetinin ve Federal Rezerv’in iflas ettiğini ve Bitcoin’in bir gün 400.000$’a gideceğini söyleyebilirim. Biraz çılgınlığa dönüşüyor.”

Olası Bir Kısa Vadeli Düzeltme?

Bitcoin hakkındaki uzun vadeli yükseliş görüşlerine rağmen, Guggenheim’ın yöneticisi kısa vadeli bir düzeltme öngörüyor.

Minerd, eToro’nun da dahil olduğu birkaç borsanın yüksek BTC talebine ayak uyduramadıkları için satın alma siparişlerini sınırlandırma niyetinde olduklarını duyurdu ve bunların düşüş piyasasının işaretleri olduğunu, bu tür durumların sert aksaklıklar yaşama eğiliminde olduğunu söyledi.

Bununla birlikte Minerd, bu haftanın başlarında BTC’nin bir günde yaklaşık 12.000$ değer kaybettiği Kara Pazartesi çöküşü sırasında “parayı masadan çıkarma zamanı” olduğunu söyledi. Ayrıca bu tür parabolik artışların yakın vadede sürdürülemez olduğunu savundu.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.36%
$49,240.00
$2,639.26
Ethereum (ETH)
8.41%
$4,197.64
$353.02