Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin.com, Noterlik Hizmeti Başlattı

Bitcoin.com, Noterlik Hizmeti Başlattı

2017 yılının Nisan ayında Bitcoin.com, bitcoin çekirdeği (BTC) blockchain üzerine kurulu bir noter servisi başlattı. Bununla birlikte, işlem darboğazlığı ve aşırı yüksek ücretler nedeniyle noter hizmeti sürdürülemez duruma geldi.

Bitcoin.com, bitcoin cash (BCH) blokçü kullanarak noteri yeniden başlattı ve dünyadaki herkes sadece 0.0005 BCH (yaklaşık 0.97 $) sahipliğini kanıtlayabiliyor.

 

Bitcoin Cash Blockchain’i Kullanarak Temel Belgeleri Doğrulayın

Bu hafta Bitcoin.com, bir zamanlar karmaşık çekirdek blokçağına bağlanmış olan blok gövdeli noter servisini yeniden başlattı. Ne yazık ki, hizmet, işlem gecikmesi nedeniyle ve belgeleri doğrulamak için yüksek ağ ücretleri nedeniyle düzgün çalışmadı. Artık altyapı, belge doğrulamasını son derece ucuza hale getiren bitcoin cash blockchain ile bağlantılı ve ücretler pratik olarak varolmuyor. Şu anda bir kullanıcı yalnızca 0.0005 BCH (0.97 $) tutar karşılığında bir belge yükleyebilir ve şebeke işlem ücreti bir kuruştan düşüktür. (Kayıtların aslında zincirde “var” demediğine dikkat etmek önemlidir, yalnızca geçerli bir BCH işlemine işlenmiş dosyaya bağlı olarak zaman damgalı şifrelenmiş verilerdir.) Sadece bu değil, on dakikadan daha az bir sürede tamamlamanız, noter tasdikli hizmetin doğrulanması için rahat olmanız gerekir.

Binlerce yıldır insanlar, iradeler, sözleşmeler, doğum belgeleri ve eylemleri gibi gerekli belgeleri doğrulamak için üçüncü kaynaklar ve noterler kullandı. Hükümetler ayrıca, kendi noter tasdik kurumları vasıtasıyla ciro alan hizmetler de yürütmektedir. Artık blok zincir teknolojisinin varlığı ile bireyler ve kuruluşlar, bir dosyayı veya belgeyi onaylamak için BCH zinciri gibi daha özerk bir araç kullanabilirler. Bir kişi Bitcoin.com noter servisini kullandığında, dosya bitcoin cash blockchain’de sonsuza kadar kalır.

Kendi bilgilerinizi kontrol edersiniz – belgenizin içeriği blokçubukta saklanır veya maruz kalmaz. Belgenizin varolduğunu, belgenizin kriptografik özetinin blockchain girdisini gerçek belgeniz ile (ihtiyaç duyulduğunda ve varsa) kıyaslayarak kanıtlayın.

Noter servisini kullanmak kolaydır ve bir kişinin yapması gereken tek şey tarayıcı veya dosya seçici kullanarak bir dosya eklemektir. Ardından, verilen nakit para yatırma adresine BCH yollayarak çapayı finanse ettiniz. Son olarak, doğrulandıktan sonra BCH zincirinde benzersiz bir adres ve zaman damgasıyla birlikte imzalanacak. Ayrıca, kullanıcılar herhangi bir eşlenik nakit tabanlı blok araştırmacısında işlem kontrol ederek blok zincirindeki kanıtı da görebilirler.

Bitcoin.com’da yerelleşmeye inanıyoruz ve Satoshi Nakamoto’nun vizyonuyla üçüncü şahıslara olan ihtiyaç ortadan kaldırıyor. Birçok kavramdan biri de, Satoshi’nin amaçladığı gibi, hükümetler, bankalar veya tüzel kişilere ihtiyaç duymadan önemli belgeleri doğrulamaktadır.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.