bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,428.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,042.04
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.23
Ana SayfaYeni BaşlayanlarBitcoinBitcoin Core Yeni Sürümü Yayınlandı: v0.21.0'daki Yenilikler Neler?

Bitcoin Core Yeni Sürümü Yayınlandı: v0.21.0’daki Yenilikler Neler?

Bitcoin düğüm yazılımının yeni sürümü Bitcoin Core tarafından yayınlandı. Bu yeni sürüm, Mempool performansını iyileştirecek, yeni RPC’ler ekleyecek ve otomatikleştirilmiş cüzdan oluşturmayı kaldıracak.

Yaklaşık bir saat önce, Bitcoin Core‘un yeni sürümü yayınlandı ve Bitcoin Core’un baş sorumlusu Wladimir J. Van Der Laan tarafından Linux Foundation forumunda duyuruldu.

Sürüm v0.21.0, 2021’deki ilk sürüm olma özelliğini taşıyor. Yeni sürümün resmi değişiklik günlüğüne göre ağ performansı, RPC‘ler (blok zinciri içi komutlar) ve cüzdan özellikleri açısından pek çok sayıda güncelleme yapıldı.

Bu sürümde mempool, cüzdanlar ve RPC’ler tarafından başlatılan işlemlerin başarıyla yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edecek. Yayınlanmamış işlemler her 10-15 dakikada bir duyurulacak. Ardından, bazı anti-spam mekanizmaları uygulanacak.

Sürüm, Bitcoin Core’u Taproot mekanizmalarının çok beklenen sürümüne bir adım daha yaklaştırıyor. Önerilen Taproot fikir birliği kuralları ana ağda etkinleştirilmeden uygulanıyor. Böylece Bitcoin meraklıları bununla bir işaret test ortamında deneyler yapabilecekler.

Ayrıca, Tor Ağı ile otomatik olarak açılan etkileşimler artık Tor v2 yerine Tor v3 hizmetine dayanıyor.

Artık Otomatik Cüzdan Oluşturma Yok

Ayrıca, bu sürümden itibaren Bitcoin Core artık otomatik olarak yeni Bitcoin (BTC) cüzdanları oluşturmayacak. Mevcut cüzdanları yükleyecek ve belirli cüzdanlar yoksa, sistem yeni anahtarlarla yeni cüzdanlar oluşturmak yerine hataları günlüğe kaydedecek.

Bu arada yeni cüzdanlar, komut satırı ara yüzünde veya “createwallet” RPC’de “bitcoin-cli createwallet” veya “bitcoin-wallet create” komutlarıyla bir grafik kullanıcı ara yüzü ile oluşturulmaya devam edilebilecek.

Son olarak, 0.21.0 sürümü, varsayılan Bitcoin (BTC) cüzdanlarından bazı teknik farklılıkları olan yepyeni bir cüzdan türü olan Tanımlayıcı Cüzdanları sunacak.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.16%
$60,428.00
$1,305.24
Ethereum (ETH)
0.28%
$4,042.04
$11.32