Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Düşüyor, Madenciler Satıyor, Balinalar Biriktiriyor!

Bitcoin Düşüyor, Madenciler Satıyor, Balinalar Biriktiriyor!

0

Popüler analitik şirketleri tarafından sağlanan verilere göre, madenciler Bitcoin’lerini satıyor, traderların long pozisyonları likit oluyor. Ancak balinalar bu düşüşü fırsat bilerek satın almaya devam ediyor.

CryptoQuant ve Glassnode analitik veri toplayıcıları tarafından sağlanan grafikler, Bitcoin balinalarının amiral gemisi kripto para birimini biriktirdiğini gösteriyor.

Çinli kripto gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan veriler ise BTC madencilerinin geçtiğimiz ay birkaç kez büyük miktarda BTC sattığını söylüyor: yaklaşık altı kez 60 Bitcoin.

Bitcoin

Üç gün önce, yani 17 Temmuz’da borsalara taşınan BTC miktarı ortalama olarak 98.6’ydı. Gazeteci, bunun geçen yılın 3 Kasım’ından bu yana maksimum miktar olduğunu vurguladı.

Wu tarafından paylaşılan bilgiler, CryptoQuant tarafından sağlanan yakın tarihli bir tabloya dayanıyordu.

Moskovski Capital varlık yöneticisinin CIO’su, büyük dijital para birimini biriktiren kripto balinaları hakkında bir Glassnode grafiği paylaştı. Grafik, 1.000-10.000 BTC cüzdanında depolanan BTC arzının son zamanlarda 57.000 Bitcoin tutacak şekilde arttığını gösteriyor; bu da 1.698.126.900 dolar gibi devasa bir miktara denk geliyor.

Bitcoin 30.000 Doların Altına Düştü

Büyük bir düzeltmenin sonucu olarak, önde gelen kripto para birimi uzun süredir devam eden 30.000 dolarlık desteğin üzerinde tutunamadı. Yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 29.786 dolardan işlem görüyor.

Colin Wu bir tweet’te, Bybt analitik hizmeti tarafından paylaşılan verilere göre, sadece bir saat içinde 135 milyon dolarlık Bitcoin’in likidite olduğunu paylaştı. Bunun en büyük kısmı, 4,51 milyon dolarlık Bitcoin long’larının likidite edildiği Bybit borsasında gerçekleşti.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version