Ana Sayfa Genel Bitcoin Fiyat Analizi: ATH Sonrasında Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin Fiyat Analizi: ATH Sonrasında Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı Çarşamba günü itibari ile Mayıs ayı içerisindeki en yüksek değerini aşarak 67 bin dolara kadar yükseldi ancak daha sonra düşüş yaşandı.

0
Bitcoin Grafik

Yeni ATH sonrasında yaşanan düşüş ile 60 bin dolara kadar geri çekilen Bitcoin, yatırımcıları da şaşkına çevirdi. Bu noktadan sonra 80 bin dolara kadar çıkabileceği düşünülen kripto varlık için piyasalar sırada ne olduğu konusunda net bir görüşe sahip değil. Peki, grafiklerde Bitcoin için neler var?

BTC/USD

BTC Fiyatı için Yakın Vadeli Teknik Göstergeler

60 bin dolar seviyelerine kadar çekilen Bitcoin, satış baskısı görmeye başladı. Buna göre haftalık kapanışın da 64 bin doların üzerinde olması olası gözükmüyor. Kripto para biriminin kapanış bazında 60 bin dolar tutmaya devam etmesi gerekiyor. İdeal senaryo, 60 bin doları tutmak, bir kap oluşturmak ve ele almak, 64,8 bin doları tekrar test etmek ve 70 bin dolardan 80 bin dolara yükselmek olacaktır.

Haftalık kapanışta 60 bin doların görülmesi halinde kripto varlıkta kısa vadeli düşüş gözlemlenebilir. Bu da 59,7 bin dolar, 58,3 bin dolar, 57,1 bin dolar, 56,5 bin dolar ve 53 bin dolar gibi seviyelerin görülmesi anlamına gelebilir. 21 günlük EMA’da da destek bekleniyor. 50 bin dolarlık orta seviyeler ayrıca, başka bir tasfiye durumunda biraz rahatlatıcı olan güçlü teknik ve zincir üstü desteğe sahip. Görmek istediğimiz bir geri çekilme için en derin seviye, Eylül ayının bir önceki en yüksek seviyesi olan 53 bin dolar. Bu seviyenin altına inmek daha fazla aşağı yönlü riski tetikleyecektir.

Bitcoin Fiyatının Zincir Üzerinde Analizi

Zincir içi metriklere dayanan genel eğilim, güçlü bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Ortalama Madeni Para Çağı, 5 aydır daha yüksek bir eğilim sergilemeye devam ediyor.

Son zamanlarda, iki günlüğüne düştü, ancak hızlı bir şekilde yükseliş trendine devam etti, bu da uzun vadeli sahiplerinin (LTH’ler) hafifçe dağıttığını ve BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğü için ciddi bir dağıtım eğilimi olmadığını gösteriyor.

Bu, uzun vadeli sahiplerin ve madencilerin, periyodik olarak hafifçe dağıtarak elde tutmaya devam ettiği anlamına gelir. Açık faiz, 15.2 milyar dolara ulaştığından bu yana 1.2 milyar dolar düştü ve fonlama oranları şu anda 0.03’te. Kaldıraç oranı, bu yıl Nisan ve Eylül aylarındaki zirvelere benzer şekilde 0.18’de kalıyor. Bu, daha fazla tasfiyenin mümkün olduğu ve temkinli kalmanın önemli olduğu anlamına gelir.

ASOPR, 1’in biraz üzerinde kalıyor ve bu, LTH’lerin bu geri çekilme boyunca agresif bir şekilde kar almadığını gösteriyor. Tüm döviz rezervleri, türev borsalardaki önemli çıkışlar nedeniyle çok yıllı en düşük seviyelere daha da düşüyor.

Bitcoin borsalarda daha kıt hale geliyor ve bu da muhtemelen satılık daha az BTC olacağı için kurumların biriktirmesini zorlaştırıyor.

Exit mobile version