bitcoin
Bitcoin (BTC) $46,928.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,905.68
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $536.79
Ana SayfaAnalizBitcoin Fiyat Analizi: BTC Önümüzdeki Günlerde Yükselişine Başlayabilir

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC Önümüzdeki Günlerde Yükselişine Başlayabilir

Bitcoin geçtiğimiz hafta Çarşamba günü yaptığı ATH ile 67 bin dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında piyasanın da beklediği düzeltme tahmin edilenden yüksek oldu.

Bitcoin’in düzeltmesi 7 bin doların da üzerine çıktı. Kripto varlık şu anda 59 bin 515 dolardan işlem görüyor.

Düzeltme Bir Haftadır Devam Ediyor

Bitcoin düzeltmesi tahmin edilenden yüksek ve uzun sürdü. Buna göre kripto parada değer kaybı 7 bin doların üzerine çıktı ve bir haftayı aşkın bir süredir de devam ediyor. Varlık destek bölgelerini test ederek aşağı yönlü bir hareket izleyebilmek için zorladı ancak henüz bu noktaları aşabilmiş değil. Fiyat 63 bin 733 dolarlık önceki yükselişini en iyi şekilde karşılayabilirse, BTC Kasım ayına doğru daha büyük noktalara doğru yolda olabilir.

BTC/USD

Analistler ayrıca Bitcoin’in 64 binlik rakamı yakalaması için derin düzeltmenin olması gerektiğini dile getiriyorlar.

Bitcoin Günlük Grafik

Fibonacci Retracement ve Pitchfork araçları, potansiyel destek alanlarını belirlemek için BTC’nin günlük grafiğinde birleştirildi. Kurulumlara göre BTC, yüzde 23.6 Fibonacci seviyesi ile güçlü bir savunma bölgesi olarak hizmet eden Direnç orta çizgisinin birleştiği noktada işlem görüyordu.

Kripto varlık eğer 61 bin dolarlık kapanışı yapabilirse hafta başı açılışında yakaladığı 63 bin 733 dolarlık seviyeyi yeniden test edecektir. 64 bin doların üzerindeki bir çıpa, BTC’yi önceki en yüksek seviyesinde görecek ve düzeltme aşamasını işaretleyecek ve sona erecek. Ayrıca eğer 64 binlik seviye gelmezse ilerleyen günlerde düşüşün derinleşmesini de bekleyebiliriz.

Ayılar yüzde 23,6 Fibonacci seviyesinin altına düşerse, Dirgen’in alt bandı boyunca mevcut olan 56 bin dolar seviyesinde daha yeni bir düşük beklenebilir. Böyle bir sonuç, BTC’yi yüzde 38.2 Fibonacci seviyesine doğru bir düşüşe bile maruz bırakabilir.

Şimdi, boğalar RSI’nin 45’in altına hareket etmesini engelliyordu, bu da BTC’nin yükseliş trendinin basın zamanında hala sağlam olduğu anlamına geliyordu. Yönlü Hareket Endeksi bile BTC’nin son kayıplarını kaydetmesine rağmen yükseliş görünümünü korudu. Bununla birlikte, MACD düşüş eğiliminden kurtulana kadar 64 bin dolara geri dönüş beklenemez.

61 bin doların üzerinde hemen bir kapanış, Bitcoin’in toparlanmaya yönelik ilk adımı olacaktır. Oradan, boğalar BTC için bir sonraki döngüyü başlatmak için 64 bin doların üzerinde bir kapanış görecekler. Fiyatın 64.000 doların üzerinde güç toplayamaması durumunda, bir sonraki düşüş aşamasının şiddetli olmasını bekleyin. 56 bin dolara yakın bölge, düşüş durumunda bir gerçek olabilir.

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
17.96%
$46,928.00
$8,428.27
Ethereum (ETH)
15.6%
$3,905.68
$609.29