Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Direncini Kırabilecek mi?

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Direncini Kırabilecek mi?

Bitcoin fiyatı, geçen hafta başından bu yana 8000 dolar üzerinde seyretse de, yeni haftaya 5 Şubat tarihinde fiyatın başladığı yer ile aynı seviyede başladı.

Coinmarketcap’tan alınan son 7 günün verilerine göre, Bitcoin’in yükselişi 8 Şubat’ta tamamlanıyor. Bitcoin fiyatı, 10 Şubat Cumartesi günkü 9109 Dolar seviyesine ulaşmadan önce 6 Şubat tarihinde, 6111 Dolar ile en düşük seviyesine gerilemişti.

Bitcoin pazarı, Hindistan ve ABD gibi büyük ticaret pazarlarındaki düzenleyici faaliyetlerden etkilenmeye devam ediyor. Cointelegraph ek olarak hafta boyunca Hintli ve ABD’li hamle çevrelerindeki basın ilgisinin oynaklığa katkıda bulunduğunu bildirdi.

Sosyal medyada traderlar ve yorumcular, Bitcoin değerini geri çevirme çağrısı yaptılar ve hafta sonunda oluşan ciddi destek ile Bitcoin fiyatı 9000 doların üzerine çıktı.

Cuma günü Tone Vays, önümüzdeki haftanın hareketini öngörürken 10.000 dolar civarında, direncin “kırılmasının çok zor olacağını” öne sürdü.

“128 [günlük] hareketli ortalamayı (yaklaşık 10.300 $) aşmamız gerekiyor; 128 günlük ortalama büyük bir destekti, şimdi direniş seviyesi olacak.” diye ekledi.

2018’de Altcoinler, Bitcoin ile şu ana kadar paralel hareket etti. Sadece geçen hafta Ripple kısa süreli yükselişler gösterdi.

Market, Coinmarketcap tarafından takip edilen en iyi 50 varlıkta orta derecede kayıplar olduğunu gösterdi; sadece yeni altcoin U.CASH merak uyandırdı. 24 saat içinde %64’lük bir artışla 645 milyon dolarlık bir değere ulaşarak toplam varlıklar arasında 33. sırayı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...