Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? - BTC Fiyat Analizi

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip geliyor.

Görünüşe göre bu yeni yatırımın büyük bir çoğunluğu, şu anda %7’lik bir günlük fiyat artışı gösteren ve piyasa değerine göre ilk 10 kriptodaki en iyi performansa sahip kripto olan Ethereum‘a akıyor.

En son Skew piyasası verilerine göre, BTC’ye kıyasla ETH vadeli işlem hacminde kayda değer bir artış oldu ve ETH, Huobi‘nin türev hacimlerinin % 46’sını oluştururken, BTC sadece %36’sını oluşturuyor.

Bu durum, kripto topluluğundan çok büyük ilgi ve yatırımlar alan DeFi pazarının bir sonucu gibi görünüyor.

Kısa Vadede İzlenecek BTC Fiyat Seviyeleri

Aşağıdaki günlük BTC / USD grafiğinde, fiyat hareketinin 134 günlük yükselen bir kanala çok iyi uyduğunu ve medyan çizgisinde de çok açık bir şekilde tepki verdiği görülüyor.

Şu anda fiyat, 0.618 Fibonacci seviyesi (10.055$) ile güçlendirilen kanal desteğiyle birlikte satabil seyrediyor.

Tradingview üzerinden BTC / USD grafiği

Grafikte, 8 Eylül’de kanalın altında kısa bir kırılma sırasında test edilen 9.800$’lık uzun süredir devam eden günlük S / R hattının olduğunu görülüyor.

Fiyatlar yine kanalın dışına çıkarsa, 9,665$’lık düşük CME açığı seviyesinden önceki ilk büyük destek 9.800$ seviyelerinde gelebilir.

Tradingview üzerinden BTC / USD grafiği

Grafikte, günlük 100-EMA çizgisi (kırmızı), yukarı yönlü bir kırılmaya karşı yaklaşık 10.380$ seviyelerinde güçlü bir direnç yaratıyor gibi duruyor. Aynı zamanda grafikte, fiyatın haftanın geri kalanında 10.000$ seviyelerinin üzerinde kalması için üstesinden gelmesi gereken 10.420$’lık (4 saatlik grafikte kırmızı alan) üst seviye direnci var gibi görünüyor.

Teknikler

Yukarıdaki hem 4 saatlik hem de günlük BTC / USD grafiklerinde, RSI göstergesinde net bir sapma görülüyor. Bitcoin fiyatı çoğunlukla stabil seyrederken, RSI gösterge çizgisi sürekli olarak yükseliyor. Bu durum da, bir eğilim değişikliğinin yakın olduğunu ve yukarı yönde bir hareket ihtimali olduğunu gösteriyor.

Toplam piyasa sermayesi: 340 Milyar Dolar

Bitcoin piyasa sermayesi: 190 Milyar Dolar

Bitcoin hakimiyeti: %55.9

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...