Ana Sayfa Analiz Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

  Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

  0

  Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip geliyor.

  Görünüşe göre bu yeni yatırımın büyük bir çoğunluğu, şu anda %7’lik bir günlük fiyat artışı gösteren ve piyasa değerine göre ilk 10 kriptodaki en iyi performansa sahip kripto olan Ethereum‘a akıyor.

  En son Skew piyasası verilerine göre, BTC’ye kıyasla ETH vadeli işlem hacminde kayda değer bir artış oldu ve ETH, Huobi‘nin türev hacimlerinin % 46’sını oluştururken, BTC sadece %36’sını oluşturuyor.

  Bu durum, kripto topluluğundan çok büyük ilgi ve yatırımlar alan DeFi pazarının bir sonucu gibi görünüyor.

  Kısa Vadede İzlenecek BTC Fiyat Seviyeleri

  Aşağıdaki günlük BTC / USD grafiğinde, fiyat hareketinin 134 günlük yükselen bir kanala çok iyi uyduğunu ve medyan çizgisinde de çok açık bir şekilde tepki verdiği görülüyor.

  Şu anda fiyat, 0.618 Fibonacci seviyesi (10.055$) ile güçlendirilen kanal desteğiyle birlikte satabil seyrediyor.

  Tradingview üzerinden BTC / USD grafiği

  Grafikte, 8 Eylül’de kanalın altında kısa bir kırılma sırasında test edilen 9.800$’lık uzun süredir devam eden günlük S / R hattının olduğunu görülüyor.

  Fiyatlar yine kanalın dışına çıkarsa, 9,665$’lık düşük CME açığı seviyesinden önceki ilk büyük destek 9.800$ seviyelerinde gelebilir.

  Tradingview üzerinden BTC / USD grafiği

  Grafikte, günlük 100-EMA çizgisi (kırmızı), yukarı yönlü bir kırılmaya karşı yaklaşık 10.380$ seviyelerinde güçlü bir direnç yaratıyor gibi duruyor. Aynı zamanda grafikte, fiyatın haftanın geri kalanında 10.000$ seviyelerinin üzerinde kalması için üstesinden gelmesi gereken 10.420$’lık (4 saatlik grafikte kırmızı alan) üst seviye direnci var gibi görünüyor.

  Teknikler

  Yukarıdaki hem 4 saatlik hem de günlük BTC / USD grafiklerinde, RSI göstergesinde net bir sapma görülüyor. Bitcoin fiyatı çoğunlukla stabil seyrederken, RSI gösterge çizgisi sürekli olarak yükseliyor. Bu durum da, bir eğilim değişikliğinin yakın olduğunu ve yukarı yönde bir hareket ihtimali olduğunu gösteriyor.

  Toplam piyasa sermayesi: 340 Milyar Dolar

  Bitcoin piyasa sermayesi: 190 Milyar Dolar

  Bitcoin hakimiyeti: %55.9

  YORUM YOK

  Bir Cevap Yazın

  Exit mobile version