Bitcoin Fiyatı 2018’de 28.000 Dolar Olacak – Moas

Bitcoin fiytatı, senenin son haftalarında büyük bir fiyat düzelmesi görmemiş olsaydı, 2018’de Bitcoin fiyatı için büyük fiyat tahminlerin bulunmak zor...

0

Bitcoin fiytatı, senenin son haftalarında büyük bir fiyat düzelmesi görmemiş olsaydı, 2018’de Bitcoin fiyatı için büyük fiyat tahminlerin bulunmak zor olmazdı. Ayrıca, Bitcoin ve altcoinler, bir dizi faktöre bağlı olarak piyasa fiyatlarında büyük düşüşler gördüler. Bu yüksek değer düşüşlerinin ardındansa yüksek tahminler yapılıyor.

Geçtiğimiz hafta bir röportajda konuşan Moas, Bitcoin’in neden dünyadaki en değerli para birimi haline geleceğine inandığını açıkladı. 50 yaşındaki yatırımcı, Bitcoi piyasa değeri açısından Çin ve Altın’ı aşacağından kesinlikle emin. Bitcoin, şu an olduğu kadar bir sıçrama yapması için fiyatının 20 kat artması gerekiyor. Bu, Altın’ın ve Çin’in, şu an oldukları yerden, yaklaşık 6 trilyon dolar daha fazla bir değere ulaşmaları demek oluyor.

Neden Bitcoin’in altın kadar değerleneyi hak ettiğini düşünüyorum?
Çok basit, yeryüzünde ne kadar altın var bilmiyorum ama orada ne kadar Bitcoin olduğunu biliyorum. Şu anki hız dünya çapında bir ila iki milyon insana devam ederse yeni kripto açmaya devam ediyorum hesapları. Bundan iki yıl sonra elimizdeki birkaç milyon bitcoin’e sahip olmaya çalışan bir kaç yüz milyona sahip olacağız “dedi. ”

Moas’ın 2018 tahmininde bir diğer itici faktör ise gerçek Bitcoin kaynağı. Yakın tarihli bir araştırma, yaklaşık dört milyon Bitcoin’in sonsuza dek kaybolduğunu tahmin ediyor ki bu rakam, bu güne kadar çıkarılan kripto paraların %20’sinden daha fazla.

“Bitcoin’in mevcut sayısı, insanların düşüncelerinden çok daha aşağıdadır. Bir sürü Bitcoin kayboldu, bir kısmı henüz mining sürecinde kazılmayı bekliyor ve ayrıca benim gibi bir çok insan da hiçbir fiyata bitcoinlerini satmamak üzere öylece tutuyorlar. (holders)”

Moas’ın 2018’de Bitcoin Fiyatı tahmini ne?

Bitcoin’in nasıl bir fiyat ortaya çıkardığını anlamak için ilk önce nereden başladığını anlamamız gerekir:

“Temmuz ayında 50.000 dolarlık bir hedef belirlemiştim. Tabi o zaman bitcoin fiyatı 2,570 dolar civarındaydı. İnsanlara o zaman bitcoin fiyatının nerelere gidebileceğini düşündüğüm yeri söyleseydim, uyuşturucu kullandığımı düşünürlerdi. Bitcoin 2,570 dolardan işlem görürken, 200-300,000 dolar hedefi koyarsanız insanlar sizi ciddiye almazlar. ”

2018 için hedefim 28.000 dolardır ve önümüzdeki birkaç ay içinde hedefimi yeniden yükseltebilirim…”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.