Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı 4000 Doları Geçti, Toplam Hacim 140 Milyar Dolar

Bitcoin Fiyatı 4000 Doları Geçti, Toplam Hacim 140 Milyar Dolar

Bitcoin fiyatı 4.000 doları aştı. Birkaç gözden uzak altcoin haricinde, şu günlerde kriptopara piyasalarındagenel olarak pozitif etkiler hakim. Toplamda market hacmine 4 milyar dolar daha eklendi ve toplam pazar hacmi 140 milyar doları aştı.

Toplam kriptopara market hacmi güne 136.1 milyar dolarla başladı. Günün çoğunu eğimle geçirdi ve bu yazı yazılırken 141.8 milyar dolara ulaştı. Kripto pazar payı, haftanın başından bu yana yaklaşık 10 milyar dolar arttı ve potansiyel olarak trader’ların Çin’in bitcoin exchange yasağı sonrasında tekrardan ortama uyum sağladığını gösterdi.

Bitcoin Fiyatı 4.000 Dolar Eşiğini Geride Bıraktı

Bitcoin geçtiğimiz yıl 4.000 dolara pazar pazarlığı yöneltti. Bitcoin fiyatı bir hafta önce bu seviyede işlem görüyordu ancak 22 Eylül’de hafta sonu en düşük 3,555 doları görerek düşüş baskısına yenik düşmüştü. Ancak, bu seviyeye geriledikten sonra rotayı tersine çevirdi ve çizelgeleri tekrardan bir kez daha ölçeklendirmeye başladı. Çarşamba sabahı, Bitcoin fiyatı 4000 doları aştı ve gün içi en yüksek 4.074 dolar seviyesini gördü. Bitcoin sadece bugün, 67 milyar dolarlık bir market hacmi sağladı.

Bitcoin’in tırmanmaya devam etmesini etkileyen bir faktör, Çin’in trade platformlarına yönelik düşmanca tavrını takiben Asya’da kriptopara altyapısının geliştirilmesine devam edilmesidir. Güney Kore ve Japonya’nın, OKCoin, Huobi ve BTCC gibi Çinli bitcoin exchange devlerinin bıraktığı boşluğu doldurması bekleniyor. Bu amaçla, Kore merkezli popüler bir mesajlaşma platformu, büyük bir kriptopara trade platformu yaratma planlarını açıkladı; NXC Kore Merkezli Holding ise Kore’nin en büyük ikinci bitcoin platformu olan Korbit’te 10 milyar dolarlık bir yatırım desteği verdi. Bitcoin’in tırmanmaya devam etmesini etkileyen bir faktör, Çin’in sipariş defteri değişimlerine yönelik düşmanca tavrını takiben Asya şifreleme alt yapısı altyapısının geliştirilmesine devam edilmesidir. Güney Kore ve Japonya’nın, OKCoin, Huobi ve BTCC gibi Çinli bitkisel değişim devlerinin bıraktığı boşluğu doldurması bekleniyor. Bu amaçla, popüler bir Korece mesajlaşma platformu büyük bir kriptokrasi değişimi yaratma planlarını açıkladı; Kore merkezli bir Holding ise Kore’nin en büyük ikinci bitcoin trade platformu olan Korbit’te 10 milyar dolarlık NXC satın aldı. Nexon Coin (NXC) Japon oyun şirketi Nexon’un yarattığı bir kriptopara.

Ethereum Sakin Sularda

Ethereum fiyatı Çarşamba günü belirgin bir hareket yapmadı, ancak 300 dolarla biraz daha yaklaştı. Güne 291 dolarla başladıktan sonra, ethereum fiyatı 290 $ ‘ın altına düştü ve sonunda Çarşamba sabahı bu kaybını geri kazandı. Şu anda, ethereum fiyatı 294 dolar ile işlem görüyor ve bu da yaklaşık % 1’lik bir 24 saatlik artış anlamına geliyor. Ethereum’un şu anda 27.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Ripple Üçüncü Sıraya Yükseldi

Altcoin piyasalarında genel olarak market hacimleri Çarşamba günü artış sağladı. Bunun yanında durağan hareketler gösteren Ripple da değer kazandı.

En önemli altcoin hareketi, FinTech başlangıç tarihinden sonra Singapur’da yeni bir ofis ilan edilmesiyle birlikte fiyatının %12 arttığı Ripple’dan geldi. Ripple fiyatı şu anda 0,204 dolar ile işlem görüyor ve bu yükseliş de 7,8 milyar dolar piyasa değeri ile Ripple’ı coinmarketcap sıralamasında üçüncü sıraya çıkarttı.

Bu dalgalanma, Ripple’e pazar sıralamasında bitcoin cash’in üzerinden sıçramasıyla, üçüncü en büyük kriptopara olabilmek için gereken momentumu kazandı. Bitcoin Cash, bugün için % 1’e yakın bir düşüş göstererek fiyatını 450 dolara, piyasa market hacmini ise 7,5 milyar dolara düşürdü.

Litecoin fiyatı % 3 artarken, 6. sıra Dash 342 $ seviyesinde sabit kaldı. NEM, şimdilik 2.1 milyar dolarlık eşiğin biraz üzerinde oturan pazar payı değerine %2 ekledi. NEO fiyatı, sıralamada sekizinci sırada 31 dolarla % 17 artışla yükselmeye devam etti. IOTA % 3 düşerken, 10. sırada yer alan Monero, %4 artışla fiyatını 96 $ seviyesine getirdi.

yabancı kaynak: cryptocoinsnews

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...