Bitcoin Fiyatı 4300 Dolara Düştü. Faktörler ve Trendler

Bitcoin fiyatı sadece iki gün önce 4.975 $ ‘lık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra, şu sıralar yaklaşık 4.350 $’a...

0

Bitcoin fiyatı sadece iki gün önce 4.975 $ ‘lık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra, şu sıralar yaklaşık 4.350 $’a geriledi. Welt finans masası kıdemli editörü Holger Zschaepitz’de dahil olmak üzere pek çok analist, Bitcoin fiyatındaki düşüşü Çin’in ICO’lara getirdiği illegal açıklamasına ve yasaklara bağlıyor.

Segwit henüz çalışmaya başlamış mıydı?

Bitcoin Core geliştirme ekibinin işlem esnekliği ve ölçeklendirme çözümü SegWit’in başarıyla entegrasyonu göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatının tavan oranda artmışı bekleniyordu. SegWit sayesinde, Bitcoin ağı, ölçeklendirme açısından muazzam bir ilerleme gösterdi. Segwit, ortalama blok boyutunu 0.8 MB’a düşürdü. Ayrıca mempool boyutu 140 milyondan 10 milyon bayta düştü.

Kiser, 1 Eylül’de, Bitcoin’in momentum göstergelerinin orta vadede sürdürülebilir yükseliş eğilimi göstermesi nedeniyle bitcoin fiyatı 5000 $  olarak belirlenen ara hedefini 10.000 $ olarak değiştirdi.

Çin Geliyor

Orta vadede Bitcoin, büyük olasılıkla diğer kripto para birimlerini, fiat para birimlerinden daha çok değerlenecektir.
PBoC ve Çin hükümetinin ICO’lar üzerindeki darbesinden kaynaklanan son küçük düzeltmeyi başarılı bir şekilde geride bırakması halinde, tekrardan güçlü bir performans sergilese de şuan için 5.000 $ ‘ı geçmesi zor. Fakat Keiser, açıkladığı üzere Bitcoin ağını çevreleyen muazzam miktardaki gelişme ve etkinlik nedeniyle 5.000 $ ve hatta 10.000 $ ‘ı uzak görmüyor.

Bunun yanı sıra CNBC, Keiser, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ve Brian Kelly, Bitcoin’in geleneksel yatırımcılara ve geleneksel finans sektörüne güvenli varlıklar olmasının önemini vurguladı. Kuzey Kore ve ABD Arasındaki gerginlikte, Güney Kore, Japonya ve Çin hızla artıyor, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’e olan talebin büyük olasılıkla artması bekleniyor.

Ayrıca, Çin kripto madencilik endüstrisi üzerinde önemli etkiye sahip olan Bitmain kurucularından Jihan Wu, Bitcoin’in Çin’de hâlâ yasal olduğunu ve hükümetin yerel ICO pazarıyla ilgili soruşturması nedeniyle yasallığını değiştirmediğini ve değişim olmayacağını kaydetti.

kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.