Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 4300 Dolara Düştü. Faktörler ve Trendler

Bitcoin Fiyatı 4300 Dolara Düştü. Faktörler ve Trendler

Bitcoin fiyatı sadece iki gün önce 4.975 $ ‘lık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra, şu sıralar yaklaşık 4.350 $’a geriledi. Welt finans masası kıdemli editörü Holger Zschaepitz’de dahil olmak üzere pek çok analist, Bitcoin fiyatındaki düşüşü Çin’in ICO’lara getirdiği illegal açıklamasına ve yasaklara bağlıyor.

Segwit henüz çalışmaya başlamış mıydı?

Bitcoin Core geliştirme ekibinin işlem esnekliği ve ölçeklendirme çözümü SegWit’in başarıyla entegrasyonu göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatının tavan oranda artmışı bekleniyordu. SegWit sayesinde, Bitcoin ağı, ölçeklendirme açısından muazzam bir ilerleme gösterdi. Segwit, ortalama blok boyutunu 0.8 MB’a düşürdü. Ayrıca mempool boyutu 140 milyondan 10 milyon bayta düştü.

Kiser, 1 Eylül’de, Bitcoin’in momentum göstergelerinin orta vadede sürdürülebilir yükseliş eğilimi göstermesi nedeniyle bitcoin fiyatı 5000 $  olarak belirlenen ara hedefini 10.000 $ olarak değiştirdi.

Çin Geliyor

Orta vadede Bitcoin, büyük olasılıkla diğer kripto para birimlerini, fiat para birimlerinden daha çok değerlenecektir.
PBoC ve Çin hükümetinin ICO’lar üzerindeki darbesinden kaynaklanan son küçük düzeltmeyi başarılı bir şekilde geride bırakması halinde, tekrardan güçlü bir performans sergilese de şuan için 5.000 $ ‘ı geçmesi zor. Fakat Keiser, açıkladığı üzere Bitcoin ağını çevreleyen muazzam miktardaki gelişme ve etkinlik nedeniyle 5.000 $ ve hatta 10.000 $ ‘ı uzak görmüyor.

Bunun yanı sıra CNBC, Keiser, Litecoin yaratıcısı Charlie Lee ve Brian Kelly, Bitcoin’in geleneksel yatırımcılara ve geleneksel finans sektörüne güvenli varlıklar olmasının önemini vurguladı. Kuzey Kore ve ABD Arasındaki gerginlikte, Güney Kore, Japonya ve Çin hızla artıyor, önümüzdeki haftalarda Bitcoin’e olan talebin büyük olasılıkla artması bekleniyor.

Ayrıca, Çin kripto madencilik endüstrisi üzerinde önemli etkiye sahip olan Bitmain kurucularından Jihan Wu, Bitcoin’in Çin’de hâlâ yasal olduğunu ve hükümetin yerel ICO pazarıyla ilgili soruşturması nedeniyle yasallığını değiştirmediğini ve değişim olmayacağını kaydetti.

kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

DeFi Tokenleri 24 Saat İçinde %19 Yükseldi!

DeFi tokenleri toparlanmaya başladı ve sektör Perşembe günü ortalama %19 yükseliş sağladı. Çok sayıda DeFi Tokeni %50'ye varan oranda...

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...