Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı 4800 Doları Aştı, Analistler 6000 Doları İşaret Ediyor

Bitcoin Fiyatı 4800 Doları Aştı, Analistler 6000 Doları İşaret Ediyor

Bitcoin fiyatı, Çin hükümetinin yerel kriptopara exchange platformlarına getirdiği yasaktan tamamen kurturalarak, 1 Eylül’den bu yana ilk kez tekrar 4.800 doları aştı.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, Bitcoin fiyatı 4.800 $ ‘da nispeten istikrarlı bir seyir izledi. Japonya, ABD ve Güney Kore gibi önde gelen bölgelerdeki günlük işlem hacimleri, önde gelen analistler, Tuur Demeester’in de aralarında bulunduğu yatırımcılar, hareketli ortalama yakınsaklık farklılığı (MACD) da dahil olmak üzere kısa vadeli momentum göstergelerinin yükseliş gösterdiğini bildirdiler. Bu açıklamalar Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yukarı doğru ivme kazanmasına olan güveni artırdı.

Global Bitcoin Ticaretinin Merkezi Japonya ve Güney Kore

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, Demeester gibi yatırımcılar, Bitcoin fiyatını ve Bitcoin-to-Korean won (KRW)’nin kısa vadeli eğilimlerini sürekli analiz ettiler. Çünkü Japonya ile birlikte Kore, büyük bir Bitcoin exchange merkezi haline geldi. Şu anda iki merkezin toplam Bitcoin market hacmi, küresel Bitcoin işlemlerinin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturuyor.

Daha da önemlisi; profesyonel, büyük ölçekli, kurumsal ve perakende yatırımcılar, her iki hükümetin de hazırladığı samimi ve pratik düzenleyici çerçeveler nedeniyle Japonya ve Güney Kore’deki kriptopara exchange platformlarına girmeye başladılar. Son zamanlarda Japon hükümeti, 800.000’in üzerinde aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük kriptopara exchange platformu olan BitFlyer da dahil olmak üzere 11 Bitcoin borsasına resmen izin verdi.

Japon ve Güney Koreli Bitcoin platformları önümüzdeki haftalarda güçlü bir ivme kazanmaya devam ederse, Bitcoin’in kısa ve orta vadeli fiyat eğilimi, Max Keizer dahil olmak üzere kriptopara sektöründe önde gelen analistler ve yatırımcılar tarafından bahsedilen 6.000 $ geçici hedefine doğru emin adımlar izleyebiliriz.

Bitcoin’in Yukarı Momentum Sinyali, Kasım ayındaki SegWit2x Hard Fork Olasılığının Sonucu mu?

Bu aşamada, SegWit2x Fork’un Kasım ayında başlayacağı ve B2X olarak adlandırılan yeni bir Bitcoin çatallanmasının ortaya çıkması muhtemel görünüyor. Bitfinex’in de aralarında bulunduğu önde gelen borsalar, SegWit2x coinlere atıf yapmak için kullanılacak olan takma isim hakkındaki duruşlarını zaten açıklığa kavuşturdular ve Bitfinex geliştirme ekibine göre şirket, fork sonrası SegWit2x coin için “B2X” kısaltmasını kullanacak.

Ancak, Atlanta Dijital Para Fonu Altyair Milne’deki Bitcoin yatırımcısı, blog yazısında açıkladığı gibi, SegWit2x’in orijinal Bitcoin blok zincirindeki eski zinciri değiştirme veya geçme olasılığı, fırsat maliyetleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki faktörlerden dolayı madenciler ve kullanıcılar fork’un gerçekleşmesini reddediyorlar.

Özellikle Milne, SegWit2x’in Bitcoin’den daha fazla güce sahip olmasına rağmen, kullanıcılar ve yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum gibi halka açık blokzinciri ağlarında kalmayı seçerse, madenciler için SegWit2x veya B2X daha az karlılık getirecek.

yabancı kaynak: cryptocoinsnews

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...