Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 5,856 Dolar ile Yeni Tarihi Zirvesine Ulaştı

Bitcoin Fiyatı 5,856 Dolar ile Yeni Tarihi Zirvesine Ulaştı

Bitcoin fiyatı, bu sabah 5,856 $ ile yeni bir tarihi zirveye ulaştı.
Yeni fiyat rekoru, ortalama Bitcoin fiyat Endeksine göre dün 5.000 doları aşan güçlü yeni bir yükselişle yeni seviyelere yükseldikten sadece birkaç saat sonra geldi. Perşembe günü saat 16:30 da bitcoin fiyatı 5.363 dolardı.

Bitcoin, bugün 2 saat 45 dakika içinde keskin bir yükselişle 5.439 $ ‘a oturmaya başladı. Bugün en düşük fiyat ise 5.396 dolardı.

Bitcoin fiyatı şu sıralar 5.630 dolar seviyelerinde. Son 24 saat içinde yüzde 13’lük bir artış kaydeden bitcoin haftalık bazda ise %30 artış kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre kriptopara piyasalarında ether ve litecoin rekor fiyat hareketlerini de görüyor. Ether, son 24 saat içinde %5’in üzerinde bir seviyede iken litecoin’de rekor neredeyse %14’ü buluyor.

Bütün kriptopara birimleri için birleşik pazar payı, bu sabah 171.94 milyar $ ‘lık bir seviyeye yükselerek 172.5 milyar $’ lık en yüksek seviyeye doğru bir kez daha tırmandı. Bitcoin’in pazar payı bugün 95,5 milyar dolar ile toplam pazarın %55’inden fazlasına sahip.

Genel bir bakışa bakarsak, Çin’in ICO’ları Eylül ayında yasaklamasından kaynaklanan pazar korkuları ve takip eden yerel kriptopara exchange platformlarının gönüllü olarak kapanmasının etkileri artık neredeyse tamamen piyasadan silinmiş görünüyor.

yabancı kaynak: coindesk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...