Bitcoin Fiyatı 5,856 Dolar ile Yeni Tarihi Zirvesine Ulaştı

Bitcoin fiyatı, bu sabah 5,856 $ ile yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Yeni fiyat rekoru, ortalama Bitcoin fiyat Endeksine göre...

0

Bitcoin fiyatı, bu sabah 5,856 $ ile yeni bir tarihi zirveye ulaştı.
Yeni fiyat rekoru, ortalama Bitcoin fiyat Endeksine göre dün 5.000 doları aşan güçlü yeni bir yükselişle yeni seviyelere yükseldikten sadece birkaç saat sonra geldi. Perşembe günü saat 16:30 da bitcoin fiyatı 5.363 dolardı.

Bitcoin, bugün 2 saat 45 dakika içinde keskin bir yükselişle 5.439 $ ‘a oturmaya başladı. Bugün en düşük fiyat ise 5.396 dolardı.

Bitcoin fiyatı şu sıralar 5.630 dolar seviyelerinde. Son 24 saat içinde yüzde 13’lük bir artış kaydeden bitcoin haftalık bazda ise %30 artış kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre kriptopara piyasalarında ether ve litecoin rekor fiyat hareketlerini de görüyor. Ether, son 24 saat içinde %5’in üzerinde bir seviyede iken litecoin’de rekor neredeyse %14’ü buluyor.

Bütün kriptopara birimleri için birleşik pazar payı, bu sabah 171.94 milyar $ ‘lık bir seviyeye yükselerek 172.5 milyar $’ lık en yüksek seviyeye doğru bir kez daha tırmandı. Bitcoin’in pazar payı bugün 95,5 milyar dolar ile toplam pazarın %55’inden fazlasına sahip.

Genel bir bakışa bakarsak, Çin’in ICO’ları Eylül ayında yasaklamasından kaynaklanan pazar korkuları ve takip eden yerel kriptopara exchange platformlarının gönüllü olarak kapanmasının etkileri artık neredeyse tamamen piyasadan silinmiş görünüyor.

yabancı kaynak: coindesk

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.