Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı 7000 Doları Aştı, Büyük Düzeltme Geldi

Bitcoin Fiyatı 7000 Doları Aştı, Büyük Düzeltme Geldi

Bitcoin fiyatı çılgınca hareketler sergiliyor. 6000 Dolar seviyesinde biraz moladan sonra gece yarısından itibaren büyük bir hareketlenme ile bitcoin fiyatı 7000 Doları aşarak yeni bir tarihi zirveye ulaştı. Fakat, işler hızlı yükselişin ardından kötüleşti ve fiyat ciddi bir düzeltme ile bu koşunun büyük bir kısmını geri verdi. Aşağıdaki grafik, fiyat hareketlerinin nasıl yürüdüğünü göstermekte, kısaca açıklamak gerekirse, fiyatı sabahın erken saatlerine kadar yükselişteyken 7350’den, yaklaşık 6900’e birkaç dakika içinde çöktüğüne şahit olduk.

Bu 6900 seviyesi bir dereceye kadar destek noktası oldu ve sonrasında 7070’e doğru bir sıçrama gördük, bu nedenle en azından kısa vadeli bir perspektiften düzeltme sanki sadece kısa vadeli oldu.

Neyse, yapabileceğimiz tek şey, pozisyon alırken dikkatli ve temkinli olmak.

Bugün piyasada ilerlemek için kullanabileceğimiz bazı seviyeleri test edelim ve biraz vahşi bir gün olacağına dikkat çekerken, piyasadan kâr edip edemeyeceğimizi görmeye çalışalım.

Her zamanki gibi; fiyatların olgunlaşmasıyla piyasaların içine girip çıkmaya çalıştığımız ve nerede durduğumuz hakkında fikir sahibi olmak için başlamadan önce aşağıdaki tabloya hızlı bir göz atmamız gerekir.

Bir dakikalık bir mum grafiği ve yelpazemiz yeşil renkle kaplı.

Grafikte görüldüğü gibi, pozisyon için aradığımız aralık, 6901’de negatif, 7118’de ise yukarı yönlü dirençle desteklenerek tanımlanıyor. 7150’yi hedef alan, direncin üzerinde bir üst üste atlayacağız. Aksine, eğer bir destek altına bakarak, kısaca 6850’ye doğru atlayacağız.

Bakalım işler nasıl yürüyecek, izleyip göreceğiz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...