Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı, Boğa Koşusundan Önceki En Dip Seviyesini Gördü

Bitcoin Fiyatı, Boğa Koşusundan Önceki En Dip Seviyesini Gördü

Bitcoin fiyatında geçtiğimiz ay içindeki dalgalanmalar, sıradaki boğa koşusundan önceki en dip seviyenin bulunduğunu gösteriyor.

MarketWatch tarafından yayınlanan rapordaDow Jones Piyasa Endeksine dayanılarak, Mart ayı için aylık Bitcoin alım satım aralığının %7,8 seviyesinde olduğu bildirildi.

BTC fiyatının tavan yaptığı 2017 yılından beri, en çok aylık işlem aralığı %21,2 seviyesindeydi. 2013 Ekim ayından bu yana, ortalama işlem hacminin %53,7 seviyelerinde olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili olarak yorum yapan popüler kripto para analisti Murad Mahmudov :

”Volatilite kendi başına nötr bir sinyaldir. Tarihsel olarak, BTC’deki dip seviye dönemleri özellikle Kasım ve Aralık aylarında görüldü. Yüksek momentumlu hacimlerden sonra, daima uzun süreli boğa koşuları olmuştur.”

Analist daha önceki bir tweetinde, “2020’nin ikinci çeyreğine kadar, boğa koşusu beklemediğini” ifade etmişti.

Bitcoin fiyatındaki değişmeler, BTC tarihinin temel zayıflıklarından biri olarak gösterildi. Ancak, bazı analist ve yorumcular aynı fikirde değil. Kripto para birimi borsası BitMex CEO’su Arthur Hayes‘e göre, bu durum Bitcoin’in kalitesinin göstergesi.

Arthur Hayes, 2018 yılında yaptığı bir açıklamada şöyle söylemişti:

”Bitcoin fiyatı 50.000 $, 100.000 $, yada 1.000.000 $, rakam ne kadar büyük olursa olsun, insanlar mümkün olduğunca fazla hareketlilik istiyor.

Bitcoin Çarşamba günü 4.000 $ seviyesine yükselmeyi başardı. BTC’nin 4.000 $ barajını aşması, boğaların aylık 3.800$ açık fiyatı koruduğunu gösteriyor.

EToro kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, Bitcoin’in 4.000 $ seviyesinin üzerine çıkmasına yönelik umut verici bir yorumda bulundu:

”Kripto kıştan çıkıp, yaza birkaç gün içinde gidemeyiz. Muhtemelen birkaç hafta içinde bile olmaz. Bahar ise, genellikle sıcak ve soğuğun bizi şaşırttığı bir dönemdir. Bitcoin henüz ayı piyasasını durduramamış olsa da, kripto kışın sona erdiğine ve ilkbahara girdiğimize inanıyorum.”

 

1 YORUM

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24 saat ertelemek...

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve Ethereum'u güçlü bir şekilde geride bırakan...

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...