Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı, Boğa Koşusundan Önceki En Dip Seviyesini Gördü

Bitcoin Fiyatı, Boğa Koşusundan Önceki En Dip Seviyesini Gördü

Bitcoin fiyatında geçtiğimiz ay içindeki dalgalanmalar, sıradaki boğa koşusundan önceki en dip seviyenin bulunduğunu gösteriyor.

MarketWatch tarafından yayınlanan rapordaDow Jones Piyasa Endeksine dayanılarak, Mart ayı için aylık Bitcoin alım satım aralığının %7,8 seviyesinde olduğu bildirildi.

BTC fiyatının tavan yaptığı 2017 yılından beri, en çok aylık işlem aralığı %21,2 seviyesindeydi. 2013 Ekim ayından bu yana, ortalama işlem hacminin %53,7 seviyelerinde olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili olarak yorum yapan popüler kripto para analisti Murad Mahmudov :

”Volatilite kendi başına nötr bir sinyaldir. Tarihsel olarak, BTC’deki dip seviye dönemleri özellikle Kasım ve Aralık aylarında görüldü. Yüksek momentumlu hacimlerden sonra, daima uzun süreli boğa koşuları olmuştur.”

Analist daha önceki bir tweetinde, “2020’nin ikinci çeyreğine kadar, boğa koşusu beklemediğini” ifade etmişti.

Bitcoin fiyatındaki değişmeler, BTC tarihinin temel zayıflıklarından biri olarak gösterildi. Ancak, bazı analist ve yorumcular aynı fikirde değil. Kripto para birimi borsası BitMex CEO’su Arthur Hayes‘e göre, bu durum Bitcoin’in kalitesinin göstergesi.

Arthur Hayes, 2018 yılında yaptığı bir açıklamada şöyle söylemişti:

”Bitcoin fiyatı 50.000 $, 100.000 $, yada 1.000.000 $, rakam ne kadar büyük olursa olsun, insanlar mümkün olduğunca fazla hareketlilik istiyor.

Bitcoin Çarşamba günü 4.000 $ seviyesine yükselmeyi başardı. BTC’nin 4.000 $ barajını aşması, boğaların aylık 3.800$ açık fiyatı koruduğunu gösteriyor.

EToro kıdemli pazar analisti Mati Greenspan, Bitcoin’in 4.000 $ seviyesinin üzerine çıkmasına yönelik umut verici bir yorumda bulundu:

”Kripto kıştan çıkıp, yaza birkaç gün içinde gidemeyiz. Muhtemelen birkaç hafta içinde bile olmaz. Bahar ise, genellikle sıcak ve soğuğun bizi şaşırttığı bir dönemdir. Bitcoin henüz ayı piyasasını durduramamış olsa da, kripto kışın sona erdiğine ve ilkbahara girdiğimize inanıyorum.”

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin – Altın Korelasyonu Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Bitcoin - altın korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; küresel ekonomi Covid-19 virüsünden muzdarip olduğu sürece de yüksek kalacak gibi görünüyor.

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran...