Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Bu Hafta Üçüncü Kez 10.000 Dolar'ın Altına Düştü

Bitcoin Fiyatı Bu Hafta Üçüncü Kez 10.000 Dolar’ın Altına Düştü

5 Eylül ve 7 Eylül’de 10.000$ altına düşen Bitcoin fiyatı, bugün tekrar 10.000$’ın altına düştü. Yazım saatinde Bitcoin fiyatı 9.940$ seviyelerde.

5 Eylül 2020’de BTC, 10.000$ destek seviyesini kırmadan önce 9.946$ seviyelerine düştü ve iki gün sonra tekrar 9.946$’a düştü. Ancak düşüşe rağmen, Bitcoin her seferinde tekrar toparlanarak 10.000$ seviyelerinin üzerine çıktı.

Chainalysis‘in baş ekonomisti Philip Gradwell, Decrypt‘e verdiği demeçte, “Geçen hafta fiyat düşüşlerine rağmen, Bitcoin’in 10.000 doların üzerindeki üçüncü uzatılmış döneminin 7. haftasında olduğunu hatırlamalıyız” dedi.

Fiyatın 10.000$’ın altına düşüşünden sonra, son 24 saat içinde kripto para birimi değerinde sadece %0,6’lık bir değişiklik oldu ve bu da fiyatın nispeten istikrarlı olduğunu gösteriyor. Chainlink gibi diğer coinler bu durumdan daha kötü etkilendi; LINK bugün %3,5 oranında düştü.

10.000$’lık destek, Bitcoin için uzun zamandır psikolojik olarak önemli. Gemini‘nin kurucusu ve CEO’su Tyler Winklevoss, Bitcoin’in haftanın ilk fiyat düşüşü sırasında 10.000$’lık engele odaklandığını söyledi.

Tyler Winklevoss:

“Bir Bitcoin düşüşünün 10.000’in çok altında olduğu zamanı hatırlıyor musunuz? Şimdi Bitcoin düşüşleri rahat bir şekilde 10.000’in üzerinde. Yeni temel. Bitcoin, bir sonraki çıkışından önce konsolide oluyor.” dedi.

Son zamanlarda Bitcoin hakkında tweet atan tek kişi Tyler Winklevoss değildi. Barstool Spor Başkanı Dave Portnoy da dün Bitcoin kelimesini tweetledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...