Bitcoin Fiyatı Dalgalı, Borsada Tekrar Düşüş Var

BTC, kripto piyasalarındaki karışık hareketlerin ortasında daha fazla kazanç olanağı sağlayacak gibi görünüyor. Dün, dört günün en yüksek seviyesi olan...

0

BTC, kripto piyasalarındaki karışık hareketlerin ortasında daha fazla kazanç olanağı sağlayacak gibi görünüyor. Dün, dört günün en yüksek seviyesi olan 8.627 dolara ulaşan Bitcoin Fiyatı, bugün saat 7,754 dolara düştü. Yazı yazılırken ise Bitcoin fiyatı 8,246 dolardı. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin son 24 saat içinde yüzde 1 değer kaybetti.

Bu arada, Bitcoin Cash son 24 saat içinde %25 oranında güçlenmişken, Ripple (XRP) yüzde 3 artış gösterdi. Kaybeden taraf ise Ethereum, Cardano, Stellar ve NEO gibi hafif eğim gösteren coinler oldu.

 

Bitoin’in, ABD tahvil getirilerindeki artışa ve yüksek enflasyon korkularına bağlı olarak, Dow Jones Endüstri Ortalamasında (DJIA) 1000 puanlık bir düşüş ile çakıştığında, 8621 $ ile 7754 $ arasında hareket etmişti.

Raporlar, kripto paranın günlük yüzde dönüşleri ile S & P 500 arasındaki 90 günlük korelasyonun, Ocak 2016’dan bu yana en yüksek %33’e yükseldiğini belirtti.

Bu konu tartışmaya açık olsa da, BTC’nin hisse senedi piyasalarında satılan son satışlarında düşük fiyat hareketi, kriptoparanın altın, İsviçre frangı ve bankaları gibi “yeni bir güvenli varlık olduğu” sık sık ortaya atılan bu teoriyi çürütebilir.

Bununla birlikte, bitcoin bu ara sıklıkla beklentilerin dışında hareket ediyor ve teknik grafikler hafta sonu boyunca Bitcoin fiyatının 9.000$ ‘a yükselme işaretlerini veriyor.

1 Saatlik Mum Grafiği

(Fiyat Coinbase endeksine göredir)

– BTC yükseliş eğilim çizgisini ihlal etti
– Boğa Bayrak Formasyonu – boğa devam süreci – 6 Şubat’tan 5.873 $ ‘ın altına kadar devam eden mitingin yukarı kırılma sinyali devamını ifade ediyor.

4 Saatlik Mum Grafiği

Önceki iki mumun büyük kuyrukları vardı (dipler arasındaki büyük boşluk), bu da güçlü dalma talebini gösteriyor. Ayrıca 7,750 $ bandında güçlü destek sağlandı. Mumlar, düşüş trendi çizgisinin şimdi güçlü bir destek olarak hareket ettiğini de gösteriyor.

Bu arada BTC, boğaların son 24 saat içinde 8.650 $ ve 8.625 $’ı aşamaması gerçeği göz önüne alındığında, 8.625 $ üzerinde güçlü bir dirençle karşı karşıya kalabilir.

İzlenim

Ana trend çizgisinde uzun kuyrukları olan sırt sırta 4 saatlik mumlar, BTC’nin boğa bayrağı modelinde bir terslik yaşandığına işaret ediyor.

1 saatlik mum, bayrak direncinin üzerinde kapandıktan sonra yükseliş eğilimi doğrulanacak. Böyle bir senaryoda, fiyatlar 9.000 – 9.185 $ seviyesine ulaşabilir.

Tersi durumda ise, 7,535 doların (7 Şubat’ın en düşük seviyesi) altını işaret ederek 7,000 dolar düzeyine inebileceğini gösteriyor.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.