bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,417.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,925.88
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $537.15
Ana SayfaAnalizBitcoin Fiyatı: Desteğini Test Etmeye Devam Ediyor

Bitcoin Fiyatı: Desteğini Test Etmeye Devam Ediyor

Bitcoin geçtiğimiz haftalarda yaptığı ATH ile birlikte düşüşe geçmişti. Piyasaların düzeltme olarak baktığı bu düşüş sonrasında varlık toparlanamadı.

ATH sonrasında gelen düşüş ile birlikte düzeltme aşamasına giren Bitcoin zaman zaman çıkış yapsa da genel olarak 59 bin ile 62 bin dolar arasındaki bandı kıramadı. Bu sabah itibari ile de yeniden 60 bin dolara gerileyen varlık konusunda ciddi düşüş beklentileri oluştu.

BTC/USD

Bitcoin 55 Bin Doları Görebilir

Bitcoin boğalarının sürekli olarak çalışması ancak karşılık alamamaları kripto varlığı geriye itmeye devam ediyor. İki hafta önce yaptığı tüm zamanların en yükseği ile dikkat çeken ve ardından gelen 67 bin dolarlık değer ile 80 bin dolarları hedefleyen yatırımcılar büyük hayal kırıklığına uğradılar. Yatay hareketlerin devam ettiği piyasada 60 bin bandına kadar gerileyen Bitcoin için 55 bin dolar yorumları yapılmaya başlandı.

Parite 64 bin doların üzerindeki yerel zirvelere ulaştıktan sonra 24 saat zor bir dönem gördü ve sonunda kısa ama önemli bir düşüşle 60 bin dolara sıçradı. Bazıları fiyat hareketinin daha fazla yükselmeden önce BTC stoklarına eklemek isteyen yatırımcılara bir hediye olduğunu öne sürerken, analistler daha uzun zaman dilimlerine odaklandı.

Analistler Konu ile İlgili Görüş Bildiriyor

Rekt Capital, 60.000 dolarlık işaretin gücü hakkında “BTC yeniden testi şimdiye kadar arka arkaya üç hafta boyunca başarılı oldu” dedi.

Bu arada analist Crypto Ed, mevcut fiyat hareketleri hakkında daha temkinli bir notta, “Tam olarak beklediğim gibi gelişiyor: BTC 64 bine sıçramasını tamamladı ve ETH’nin döngüsü 4600+’e ulaştı” dedi.

“Şimdi geri çekildiğimizde, gerçekten o kadar derine inip inmediğimizi görmemiz gerekiyor. Doğru olduğunda, BTC ~ 55k ve ETH 37-3800.”

Sonuç olarak nahoş olsa da, 50.000$ aralığına bir yolculuk uzun süredir masada ve sonuç olarak Bitcoin hala genel yükseliş yörüngesini koruyabiliyor.

Altcoinlerden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyeleri Gelmeye Devam Ediyor

Bitcoin her ne kadar yatay seyirle devam etse de altcoinlerden birbirinin peşi sıra tüm zamanların en yükseği gelmeye devam ediyor. Perşembe günü, yeni zirvesinden soğuma sırası Ether’e (ETH) gelirken, Solana (SOL) piyasa değerine göre ilk 10 kripto para biriminin geri kalanından daha iyi performans göstermek için yükseldi.

Polkadot (DOT) Çarşamba günü konsolidasyondan sonra geri döndü ve kendi rekorunu kırmak için 54.55 dolara ulaştı.

SOL/USD

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.91%
$47,417.00
$8,018.21
Ethereum (ETH)
14.4%
$3,925.88
$565.33