Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi?

Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi?

Birkaç gündür 8.000$ fiyat seviyesinin üzerinde seyreden Bitcoin şu an 7300$ seviyelerine geriledi. BTC’nin fiyat seviyesini koruma ve baskınlık kabiliyeti konusunda analistler ve kripto takipçilerinden farklı düşünceler gelişti.

15 Mayıs 2019’da CNBC’de konuşan iki analist, bitcoin’in yorgunluğunun mevcut dalgalanmaya rağmen fiyatların düşmesine neden olabileceği öngörüsünde bulunuyor.

Bitcoin Fiyatı 6.000 $ ‘a Düşebilir

Bitcoin fiyatındaki mevcut artış, 2018’deki %80 pazar düzeltmesinden sonra kripto topluluğunda bir kargaşaya neden oldu. 2018 kripto kışı nihayet bitti. Ayrıca analistler ve meraklılar hali hazırda bir numaralı kripto para için yüksek rakamlar öngörüyorlar.

Fiyat artışını öngören Anthony Grisanti, mevcut fiyat artışı hakkında şunları söyledi:

“Direnç seviyesinin üstüne çıktık ama sonra iki farklı olayda başarısız olduk. Bitcoin son ​​beş ayda iki katına çıktı, bu yüzden biraz geri çekilme beklemekteydim ve aşağı yönde, 6,870$ ila 6,425$ arasında çok ilginç bir boşluk var. ”

Grisanti ayrıca, eğer tüccarlar 7000 $ ‘ın ötesinde kar alımına ilgi göstermeye başlarsa, bunun Bitcoin fiyatında düşüşe neden olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, diğer bir görüş ise, düşüş eğiliminin, büyük olasılıkla geri çekilme yerine fiyat artışında bir yükselişe neden olacak olması.

Lightning Network Bitcoin Uyarlanabilirliğini Kolaylaştırır

Path Trading Partners’tan Bob Iaccino da Bitcoin’deki artışın ardında bir neden olduğunu belirtti. 2016 yılında piyasaya giren ve 2018 zirvesinde piyasadan çıkan yatırımcılar kripto para piyasasına geri döndü. Iaccino’ya göre, Bitcoin patlaması, Yıldırım Ağı (LN) olarak bilinen uygulamanın bir sonucu.

Iaccino şunları söyledi:

Bitcoin’in patlamasının nedeninin bir parçasını bildiğime inanıyorum ve bunun, Bitcoin’i elinde tutanlar için küçük işlemleri çok daha kolaylaştıran Lightning Network adı verilen yazılımın başlatılması ve uygulanmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Iaccino, Visa’yı Bitcoin ile karşılaştırmaya devam ederken, geçmişte Visa’nın saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebileceğini, Bitcoin’in yalnızca yedi işlem yapabildiğini söyledi. Ancak LN uygulaması, daha küçük işlemleri daha hızlı yapar ve bitcoin’in bir para birimi olarak uyarlanabilirliğini kolaylaştırır.

Bitcoin Fiyat Eylemi – Geri Çekilme mi, Parabolik İlerleme mi?

Önceki tecrübelere göre, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketini sürdürmek zor olacak. Bir geri çekilme meydana gelirse, bu, CNBC analistlerinin bitcoin fiyatının 6000 $ ‘a düşeceği tahminin doğrular olacak.

Bitcoin tüccarı @CryptoFibonacci, Twitter’da fiyat geri çekilmesinin büyük olasılıkla olacağını gösteren bir fiyat çizelgesi hazırladı.

Şu anki bitcoin yükselişi kripto topluluğundaki umudu ateşledi, Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bu sefer bunun farklı olduğunu belirten bir tweet ile iyimserliğini gösterdi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve Ethereum'u güçlü bir şekilde geride bırakan...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para araştırma şirketi IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere...

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...