Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi?

Bitcoin Fiyatı Geriledi; Geri Çekilme mi, Parabolik Yükseliş mi?

Birkaç gündür 8.000$ fiyat seviyesinin üzerinde seyreden Bitcoin şu an 7300$ seviyelerine geriledi. BTC’nin fiyat seviyesini koruma ve baskınlık kabiliyeti konusunda analistler ve kripto takipçilerinden farklı düşünceler gelişti.

15 Mayıs 2019’da CNBC’de konuşan iki analist, bitcoin’in yorgunluğunun mevcut dalgalanmaya rağmen fiyatların düşmesine neden olabileceği öngörüsünde bulunuyor.

Bitcoin Fiyatı 6.000 $ ‘a Düşebilir

Bitcoin fiyatındaki mevcut artış, 2018’deki %80 pazar düzeltmesinden sonra kripto topluluğunda bir kargaşaya neden oldu. 2018 kripto kışı nihayet bitti. Ayrıca analistler ve meraklılar hali hazırda bir numaralı kripto para için yüksek rakamlar öngörüyorlar.

Fiyat artışını öngören Anthony Grisanti, mevcut fiyat artışı hakkında şunları söyledi:

“Direnç seviyesinin üstüne çıktık ama sonra iki farklı olayda başarısız olduk. Bitcoin son ​​beş ayda iki katına çıktı, bu yüzden biraz geri çekilme beklemekteydim ve aşağı yönde, 6,870$ ila 6,425$ arasında çok ilginç bir boşluk var. ”

Grisanti ayrıca, eğer tüccarlar 7000 $ ‘ın ötesinde kar alımına ilgi göstermeye başlarsa, bunun Bitcoin fiyatında düşüşe neden olabileceğini belirtti. Bununla birlikte, diğer bir görüş ise, düşüş eğiliminin, büyük olasılıkla geri çekilme yerine fiyat artışında bir yükselişe neden olacak olması.

Lightning Network Bitcoin Uyarlanabilirliğini Kolaylaştırır

Path Trading Partners’tan Bob Iaccino da Bitcoin’deki artışın ardında bir neden olduğunu belirtti. 2016 yılında piyasaya giren ve 2018 zirvesinde piyasadan çıkan yatırımcılar kripto para piyasasına geri döndü. Iaccino’ya göre, Bitcoin patlaması, Yıldırım Ağı (LN) olarak bilinen uygulamanın bir sonucu.

Iaccino şunları söyledi:

Bitcoin’in patlamasının nedeninin bir parçasını bildiğime inanıyorum ve bunun, Bitcoin’i elinde tutanlar için küçük işlemleri çok daha kolaylaştıran Lightning Network adı verilen yazılımın başlatılması ve uygulanmasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Iaccino, Visa’yı Bitcoin ile karşılaştırmaya devam ederken, geçmişte Visa’nın saniyede 65.000 işlem gerçekleştirebileceğini, Bitcoin’in yalnızca yedi işlem yapabildiğini söyledi. Ancak LN uygulaması, daha küçük işlemleri daha hızlı yapar ve bitcoin’in bir para birimi olarak uyarlanabilirliğini kolaylaştırır.

Bitcoin Fiyat Eylemi – Geri Çekilme mi, Parabolik İlerleme mi?

Önceki tecrübelere göre, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketini sürdürmek zor olacak. Bir geri çekilme meydana gelirse, bu, CNBC analistlerinin bitcoin fiyatının 6000 $ ‘a düşeceği tahminin doğrular olacak.

Bitcoin tüccarı @CryptoFibonacci, Twitter’da fiyat geri çekilmesinin büyük olasılıkla olacağını gösteren bir fiyat çizelgesi hazırladı.

Şu anki bitcoin yükselişi kripto topluluğundaki umudu ateşledi, Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss, bu sefer bunun farklı olduğunu belirten bir tweet ile iyimserliğini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...