bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,004.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,051.12
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.28
Ana SayfaAnalizBitcoin Fiyatı: Haftasonunda Ralli ile 50 Bin Doları Bulabilir

Bitcoin Fiyatı: Haftasonunda Ralli ile 50 Bin Doları Bulabilir

Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşadığı geriye doğru çekilişi bu hafta sonunda yaşayacağı ralli ile kapatabilir. Cumartesi ve Pazar gününde kripto para 50 bin dolara ulaşabilir.

Bitcoin fiyatı için önemli bir destek seviyesi olan 47 bin 200 dolara tutunmayı başardı. Bu da hafta sonundaki iki günde ciddi bir ralli ile karşı karşıya getirebilir. Kripto varlık kısa vadeli güçlü işaretler veriyor. BTC, 200 günlük ortalamasını geri almayı başardı. Uzmanların incelediği 21 günlük üstel hareketli ortalamayı da tutturdu. Doların küresel pozisyonda yükselmesine rağmen bitcoin’in yükselişe geçmesi de eklendi.

BTCUSD Kaynak: TradingView

Güçlü Eller Satış Pozisyonu Açmayabilir

Bitcoin’in geçen haftaki kaybı karşısında güçlü pozisyonda olan yatırımcılar satış yapmamıştı. Piyasa hafta başlangıcı ile birlikte yeniden kara geçtiğinde 45 bin noktasını test etmişti. Bu nokta kripto para için olumlu bir sinyal olarak algılanmıştı.

El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ilan etmesinin kripto varlık üzerindeki etkisi de yadsınamaz. Varlığın fonlanması nötrden pozitife doğru döndü. Bu da short pozisyon açan kişilerin ralli konusunda şüphelerinin olduğunu gösteriyor. Fiyatın hızlı bir şekilde yükselmesi düşüş olabileceği korkusu ile short pozisyon baskısını artırabilir.

Bitcoin’de Ralli Beklentisi

Bitcoin fiyatı hafta sonu ile birlikte ralli beklentisi oluştu. 55 bin dolar ile 58 bin dolar arasındaki direncin kırılabileceği ve yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesinin gelebileceği finans çevrelerinde konuşuluyor. Bitcoin çok yüksek ihtimalle direncin en az olduğu 64 bin doları test edebileceği ve bu noktayı aşarsa daha yukarıya çıkabileceği öngörülüyor.

Bitcoin fiyatı yeniden tüm zamanların en yükseğine çıkmasıyla birlikte uzun vadeli yatırımcıların satışa yönelmesi de muhtemel olabilir. Daha eski dönemlerde aldıkları kripto paraları satışa başlayarak, düzeltme için ortam sağlayabilir.

Uzun vadeli Bitcoin sahipleri Mayıs ve Temmuz aylarında kripto varlığın 30 bin dolara kadar düşmesinde bile karlarını kaybetmediler. Kar payları azalsa bile hala aldıklarından daha yüksek bir noktada oldukları için satış pozisyonu açmadılar.

Genel olarak, temel ve zincir üstü ölçümlerdeki eğilim güç göstermeye devam ediyor ve özellikle önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda daha yüksek fiyatlar öneriyor. Yakın vadede, küresel hisse senetlerinde riskin azalması, Federal Rezerv’in daralması konusundaki belirsizlik, yükselen bir dolar ve Evergrande 300 milyar dolarlık borç krizi korkusu gibi dış uyarı işaretleri var.

Yakın vadeli baskıya rağmen, güçlü eller BTC’yi mevcut fiyatlarla satmayı reddettiği için Bitcoin güç göstermeye devam ediyor. Bu yükseliş eğilimi devam ederse, BTC başka bir kırılma girişiminde bulunduğundan önümüzdeki hafta 50 bin dolara doğru potansiyel bir hareket bekleyebiliriz.

Uyarı: Analiz yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.22%
$61,004.00
$134.21
Ethereum (ETH)
0.86%
$4,051.12
$34.84