Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Hakkında Çılgın Tahmin; 400 Bin Dolar'ı Geçecek

Bitcoin Fiyatı Hakkında Çılgın Tahmin; 400 Bin Dolar’ı Geçecek

Bitcoin hakkında, birçok analist fiyat tahmininde bulunuyor, ancak görünen o ki, pekte başarılı olundukları söylenemez.

Yine de bazı tahminciler, hala 5 veya 6 basamaklı sayı tahminlerinde bulunarak, bir kısım kripto topluluğunu memnun ediyor. Think Markets analisti Naeem Aslam, BTC fiyatının 400.000 $ seviyesine çıkabileceğinden emin görünüyor.

Aslam yaptığı analizde, Bitcoin’in mevcut oranını dikkate alarak görüşlerini ortaya koyuyor. Analist, yatırımcılar, özellikle de uzun vadeli olanların, 4000 $ seviyesinde endişelenmemeleri gerektiğini savunuyor.

Bir sonraki boğa sezonu boyunca, Bitcoin fiyatının kesinlikle beş kat artacağını söyleyen Aslam, ilk önce, tüm zamanların en yüksek değeri olan 20.000 $ seviyesine ulaşacağını ve ardından 100.000 $ seviyesine doğru ilerleyeceği tahmininde bulundu.

Ünlü analist, 2017 yılında, Bitcoin fiyatı 1000 $’dan 20.000 $ ‘a yükselirken, 20 kez artış gösterdiğini belirtiyor. Bu şekilde olacak yeni bir artışın, BTC fiyatının 400.000 $‘a kadar yükselmesine neden olabileceğini belirtiyor.

Naeem Aslam, bu gibi yüksek fiyatların şaka olmadığını da ekliyor:

“Bu aptalca bir şaka değil. 400.000 $ fiyat, basit bir matematik hesaplamasıdır. Son boğa koşusu sırasında deneyimlediğimiz yaklaşık fiyattır.”

Naeem Aslam, 2018 Aralık ayının başında yayınlanan bir haberde, Bitcoin’in taban fiyatı bulmaya çok yakın olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde CoinAdam’ın yayınladığı haberde Tom Lee, Bitcoin fiyatı hakkında çok çarpıcı tahminlerde bulunmuştu. Bitcoin’in, beş altı ay içerisinde boğa piyasasına girip, kendisini tamir edeceğini söylemişti.

“BTC’nin 200 günlük hareketli ortalamasına bakılması gerektiğini düşünüyorum. Bitcoin 4.000 $ seviyesinde kalırsa, Ağustos ayına kadar 200 günlük ortalama fiyat seviyesini geçecek, beş altı ay sonra da Bitcoin’nin teknik olarak boğa piyasasına döneceğini görebiliriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...