Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Sallanıyor, Gözler Wall Street'te

Bitcoin Fiyatı Sallanıyor, Gözler Wall Street’te

Son zamanlardaki hızlı düşüşüne rağmen Bitcoin fiyatı toparlanmaya başladı ve şuan 10.000$’ın üzerinde tutunmaya çalışıyor. Çoğu altcoin de BTC ye benzer şekilde toparlanmaya başladı.

Bitcoin fiyatı 10.000$ seviyelerinin altına düşmesinden kısa bir süre sonra toparlanmaya başladı. Piyasanın geri kalanının hareketleri de, başlangıçtaki düşüşler ve hızlı toparlanmalar ile BTC’nin hareketlerine benziyor.

Yüksek korelasyon göz önüne alındığında, Cuma gününden bu yana bugün ilk kez açılacağı için tüm gözler Wall Street’te ve bunun Bitcoin fiyatını nasıl etkileyeceğinde.

Bitcoin Yine 10.000 Dolar’ın Altına Düştü

Bitcoin fiyatı son zamanlarda 10.000$’ın üzerinde kalmaya çalışıyor. BTC fiyatı Bitstamp‘ta 9,880$ seviyelerine düştü ve CME açığını 9,600$’da doldurmaya yaklaştı.

Ancak, BTC daha da düşüp açığı kapatmak yerine tersine döndü ve yükselişe geçti. Bitcoin, gün içi en yüksek seviyesi olan 10.400$ seviyesine ulaştı, ancak şimdi 10.280$ seviyelerine hafifçe geri döndü.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Veri analizi şirketi Santiment‘e göre, Bitcoin ağ aktivitesi 10.000$ seviyesinin altındaki en son düşüşe rağmen yükseliş eğilimi gösteriyor. Şirket, yaklaşan fiyat gelişmelerine işaret eden günlük aktif adreslerin “iyi bir şekilde devam ettiğini” kaydetti. Ek olarak Santiment, BTC işlem hacminin son zamanlarda arttığını da bildirdi.

Bitcoin Ağında Aktif Adresleri / Hacmi. Kaynak: Santiment

Altcoinler Bitcoin’i Takip Ediyor

Altcoinlerin çoğu, sıklıkla Bitcoin’in hareketlerini takip etme eğilimindedir.

Ethereum, 325$ seviyesine düştü ve daha sonra gün içi en yüksek seviyesi olan 350$ seviyesinin üzerine çıktı ve ardından 345$ seviyesine geriledi. Ripple ise 0.23$ seviyesine geriledikten sonra tekrar pompalandı ve şu anda 0.24$ seviyesinde işlem görüyor.

Tüm piyasa değeri, günlük en düşük seviyeleri görmesinin ardından 15 Milyar Dolar düştü, ancak şu anda yaklaşık 330 Milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kaynak: coin360.com

Son 24 saatlik ölçekte, kripto pazarının çoğu yeşil renkte görünüyor. Gün içi düşüşlere rağmen Chainlink, %1’lik artıştan sonra ilk beşteki konumunu korudu. Bitcoin Cash %0,5, BitcoinSV %5,2, Binance Coin %2,4 ve Litecoin %1,3 artış gösterdi. Bunların aksine Polkadot, %4 değer kaybederek 4,5$ seviyelerinde işlem görmeye başladı.

IOST, %28’lik bir artıştan sonra ilk 100’e girdi. Bunu, çift haneli fiyat artışlarıyla iki gizlilik odaklı kripto para birimi takip etti bunlar, Dash %10,5 ve Zcash %10.

Elrond %9 artışla 14$’ın üzerine çıktı. Şirketin yakın zamanda 1000:1 token takasını tamamladığını ve yerel kripto para birimini ERD‘den eGLD‘ye yeniden adlandırdığını belirtmek gerekiyor.

Öte yandan, Ampleforth %12 düşüşle 0,7$ seviyelerine düşerken, bunu Yearn.Finance %10, Serum %9 ve DFI.Money %8 düşüşle izliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Bitcoin hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum Bitcoin ağının güçlü kaldığı anlamına geliyor. Blockchain.com kurucu...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...