Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı Son Haberlere Rağmen Durgun: Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

Bitcoin Fiyatı Son Haberlere Rağmen Durgun: Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

Dün yayınlanan OKEx haberleri kripto para fiyatlarını düşürdü, ancak çoğu kripto para depolanmayı durdurdu. Bitcoin fiyatı 11.350$, Ethereum fiyatı ise 370$ civarında seyretti.

Dün kaybedilen 350$ fiyatın ardından, BTC fiyatı 11.350$ seviyelerinde nispeten sakin kalmayı başardı.

Bitcoin Fiyatı 11.350 Dolar Civarında Seyrediyor

Dün, popüler kripto para borsası OKEx‘in kurucusunun göz altına aldığına dair haberler çıkmıştı. Şirket, kullanıcılara fonların platformda güvenli olduğu konusunda güvence verse de, olumsuz haberler fiyatlar üzerinde anında olumsuz bir etki yaratmıştı.

Bitcoin fiyatı 11.550$ seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyordu. Bununla birlikte, sadece birkaç saat içinde BTC fiyatı gün içi en düşük seviyesi olan 11.200$’ın biraz üzerine kadar düştü.

Boğalar bu fiyat düşüşünü yakaladılar ve sonraki saatlerde varlığı yaklaşık 11.350$ seviyelerine çıkarmayı başardılar. O zamandan beri Bitcoin fiyatı 11.280$ ile 11.400$ seviyelerinde bir aralıkta kaldı.

Teknik açıdan bakıldığında, başka bir düşüş durumunda ilk destek 11.300$ seviyelerinde gelebilir. Fiyatlar eğer daha da düşerse gelecek diğer destek seviyeleri ise 11.150$, 11.000$ ve 10.800$ seviyelerinde olabilir.

BTCUSD. Kaynak: TradingView

Çoğu altcoin fiyatı da, Bitcoin fiyatını takip etti. Ethereum, Ripple, Polkadot, Binance Coin ve Litecoin fiyatı yaşanan düşüşün ardından bugün nispeten dün ile aynı seviyelerde kaldı.

Şu anda ise ETH yaklaşık 370$, XRP, 0.241$, DOT, 4$’a yakın, BNB, 30$’ın üzerinde ve LTC, 47.5$ seviyelerinde işlem görüyor.

Buna rağmen 24 saatlik ölçekte bazı kazanımlar elde eden altcoinler de oldu, Chainlink %2.5 ve Cardano %2.2 oranında değer kazandı.

Kaynak: quantifycrypto

Piyasa değeri açısından daha küçük altcoinlerin bazılarında ise daha fazla fiyat artışları gözlendi. Decred %19’luk bir artışla bu grubun başını çekiyor ve onu Waves %17, Stellar %12.5 ve Uniswap %10 oranında artışla izliyor.

Bununla birlikte dünden beri Aave %25, NEAR Protocol %18 ve Quant %10 oranında ciddi kayıplar yaşadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Popüler

Verge Nedir? Verge Nasıl Alınır? (XVG)

Verge, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kriptopara ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken,...

Uniswap Nedir? Uniswap Token Nereden Alınır?

Bu yazımızda Uniswap Nedir? sorunun yanıtını bulacağız. Uniswap ETH ve ERC20 tokenları arasında otomatik dijital varlık değişimini kolaylaştırmak için tasarlanmış Ethereum tabanlı...

Yatırım Yapmadan Coin Mining Yapılabilir mi?

Bugünlerde Bitcoin fiyatının artmasıyla birlikte Bitcoin ve altcoin mining tekrar gündeme geliyor. Bir çok bitcoin kullanıcısı "herhangi bir cihaz almadan veya yatırım yapmadan madencilik...

DeFi

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak...

UniSwap Token (UNI) Hakkında Analist Görüşleri

Uniswap Tokeni UNI, piyasaya hızlı bir giriş yapan ancak daha sonra yavaşça düşüş yaşayan DeFi tokenları arasında yer alıyor.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...