Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Stabilize Oluyor, Piyasa Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Bitcoin Fiyatı Stabilize Oluyor, Piyasa Düşüş Eğilimi Gösteriyor

Bitcoin fiyatı 6 Eylül’de, 7,400 dolardan 6,300 dolara düştüğü için, Bitcoin fiyatı şu an 6.400 $ ‘lık bölgede stabilize oldu ve kripto piyasasına küçük bir nefes alma imkanı sağladı.

Bitcoin, son 48 saatte 6.450 $’dan oldukça istikrarlı bir hale geldi. BTC, diğer ana kripto paralara karşı kayıplarını minimuma indiren bir hareket kaydetmiş oldu.

Yine de, kripto topluluğunda yaygın olarak tanınan bir teknik analist olan Edward Morra, Bitcoin’in ve pazarın geri kalanının hala açık bir düşüş eğiliminde olduğunu söyledi.

Overoptimism Bitcoin’e zarar verebilir

8 Ağustos’tan 26 Ağustos’a kadar, üç haftadan fazla bir süre için, Bitcoin fiyatı 6,500 $ ila 7,000 $ seviyesinde nispeten istikrarlıydı ve küçük dalgalanmalar gösterdi. Ancak, 27 Ağustos’tan Eylül başına kadar, Bitcoin yukarı doğru bazı büyük hareketleri görmeye başladıkça, kripto para piyasaları aşırı oynaklık göstermeye başladı.

6 Eylül’de görüldüğü gibi, kripto para piyasasında volatilitenin nihai sonucu, Bitcoin, Ethereum ve piyasanın geri kalanı için geçen aydaki kazanımları sekteye uğratması oldu.

Kripto pazarının önceki destek seviyesine düştüğü net hız göz önüne alarak, Morra şöyle bir açıklama yaptı:

“Bazı insanların hala neden bu kadar yükselişte olduklarından emin değilim, piyasa açıkça size, hala orada hakim olan trendin ne olduğunu gösterdi. 2 gün içinde 2 haftalık kazanımlar siliniyor. Bu başarısız bir miting, ve bu bahar değil, zayıflık belirtisidir. ”

Morra, kripto para piyasasının düzgün bir şekilde dibe vurmadan ve sonra orta vadeli bir ralli başlatmadan önce, düşük bir fiyat aralığında sağlam bir istikrar göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Ancak, BTC ve ETH, diğer varlıklarla birlikte düşük fiyat aralıklarında herhangi bir istikrar belirtisi göstermedi.

Daha önce, ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, ayı piyasasının henüz bitmediğini, ancak düşük fiyat aralığının kripto para piyasasına yatırım yapmak için uygun bir fırsat sunduğunu söylemişti. BTC önümüzdeki günlerde düşse bile, Bitcoin fiyatının 5.000$+- aralığını test etmesi olası değil.

Ancak, Morra’nın da vurguladığı gibi, piyasa boğa piyasası değil ve orta vadede toparlanma belirtisi de göstermiyor. Bu nedenle, bu dönemde piyasanın gerçekten 190 milyar dolardan 200 milyar dolara ulaşmasını sağlamak için önemli kripto paraların düşük fiyat aralıklarında bir süre sabit kalması gerekli.

Token Fiyat Hareketleri

Bitcoin’e karşı, tokenler BTC fiyatındaki %70’lik düzeltmeye rağmen, son 8 ayda %50 ila %90 oranında kayıba uğradı. Tokenlardaki düşüşün büyüklüğü göz önüne alındığında, piyasa kısa vadede aşırı satış koşullarını gösteriyor.

Yine de, büyük kripto paraların yanında tokenlar, en azından şimdilik şimdilik yetersiz feedbackler ile yüksek riskli fırsatlar sunuyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...