Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı Teknik Analiz (05.03.2018)

Bitcoin Fiyatı Teknik Analiz (05.03.2018)

Bitcoin fiyatı artan bir kanal formasyonu içinde istikrarlı bir şekilde yükseliş gösteriyor. Fiyat destek noktasından sıçradı ve kanalın yarısına geldi. Direnç üzerindeki görünüm 12.000 dolara yaklaştı. Teknik göstergeler potansiyel kar optimizasyonu için sinyaller vermeye başladı.

Bitcoin fiyatı, artan kanalın 1 saatlik zaman çizelgesinde daha yüksek bir seviyede ve tepeye tırmanmak için yeterli momentuma sahip şekilde görünüyor.

 

Teknik İndikatör Sinyalleri

En düşük direnç yolunun başa doğru gittiğini göstermek için 100 günlük SMA, uzun vadeli 200 Günlük SMA’nın üstündedir. Başka bir deyişle, yükseliş trendinin devam etmesi durumu, terse dönmesi durumundan daha muhtemel. Ayrıca, kanal destekli 100 günlük SMA çizgisi, zemin olarak yükselişin gücüne katkıda bulunuyor.

Bununla birlikte, sinyaller aşırı alım sinyallerini gösteriyor ve daha düşük fiyatla dönerek satıcıları geri çekebiliyorlar. RSI, tırmanmanın gücünde biraz daha fazla yere sahip. Dolayısıyla, düşüş baskısının geri gelmesinden önce bitcoin fiyatı yükselerek kanalın dışına ve tepesine çıkabilir.

Bununla birlikte, kanal desteği desteğinin altında 11.200 dolar civarında bir kırılma, bir gerilemenin veya düşüş trendinin devam ettiğini gösterebilir.

Pazar Faktörleri

Ticaret, savaş korkularının finansal piyasaları zora sokması nedeniyle, bitcoin fiyatı risk faktörlü nakit çıkışlı akışlardan bir kez daha yararlanıyor gibi görünüyor. Trump, ABD’li üreticileri korumak için çelik ve alüminyum ithalatına daha yüksek vergiler getirme planlarını açıkladı ancak bu durum başka yerlerde emtia talebine zarar verebilir.

Bunun bir parçası olan ticaret ortakları, ABD’ye mal göndermeye karşı misilleme yapabilirler ve bu mallar ABD ekonomisini olumsuz etkileyebilir. Duyurudan bu yana hisse senetleri ve emtialar toparlandılar, ancak bitcoin fiyatı liderliğini sürdürdü.

ABD’nin raporları, bu hafta başlayacak ve NFP’nin Cuma günü olması nedeniyle BTCUSD fiyat hareketini etkileyebilir. Bitcoin, artan SEC gözetim raporlarından biraz etkileniyor ancak piyasa gözlemcileri, düzenleyicilerin, kripto para endüstrisindeki gelişmeleri engellemeyeceğinden emin görünüyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar Üzerinde Tutunabilir mi? – BTC Fiyat Analizi

Son 48 saat içinde küresel kripto piyasası 11 Milyar Dolar değer kazanmasına rağmen, Bitcoin fiyatı bugün itibariyle 10.420$ ile 9.950$ arasında gidip...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

CBDC Nedir? Özellikleri Nedir?

Merkez Bankası Dijital Para Birimi yani kısa adıyla CBDC, belirli bir devletin para biriminin dijital biçimini temsil eder ve ülkenin yetkili para...