Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatı Orta Vadeli Tahimi; Willy Woo

Bitcoin Fiyatı Orta Vadeli Tahimi; Willy Woo

Bitcoin fiyatı son zamanlarda düşüş eğilimine devam ediyor ancak analist Willy Woo, orta vadeli bir yükseliş beklediğini söyledi.

Bitcoin fiyatı arka arkaya üç gün boyunca 10.000$’ın altına düştü. BTC kısa vadede düşüş eğilimin olmasına rağmen, analist Willy Woo orta vadeli yükselişin sağlam olduğunu söylüyor.

Haftalık Bitcoin grafiği. Kaynak: TradingView.com

Son 5 gün içinde Bitcoin fiyatı 11.462$ seviyelerinden 10.000$ seviyelerine gerileyerek yaklaşık %12.6 oranında düşüş yaşadı.

Bitcoin Fiyatındaki Yükseliş Sinyalleri

Analist Willy Woo‘ya göre, yerel zincir içi göstergeler yükselişe geçiyor.

Zincir üstü göstergeler; “HODL” etkinliği, aktif adresler, ağ etkinliği ve NVT oranı gibi kavramları içeriyor. Örneğin Bitcoin NVT sinyali, fiyatı günlük işlem değerine göre değerlendirerek pazar zirvelerini belirlemeye çalışır.

Zincir üzerindeki veri noktaları, Bitcoin fiyatının 12.000$ seviyelerinden sonra, aniden düşmesi nedeniyle büyük olasılıkla orta vadeli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor olabilir. BTC fiyatı yıllık en yüksek seviyelerinden bu yana yaklaşık %20 oranında düşerken, ağ etkinliği nispeten istikrarlı kaldı.

Woo 6 Eylül’de şunları söyledi:

“Yerel zincir içi yükseliş eğilimi (önümüzdeki birkaç haftaya bakıldığında), buna değinmese bile dibe vurdu. Büyük salınımları oynamak ve geri alım yapmak için kötü bir zaman değil.”

Kaynak: Blockchain.com

Birçok traderın gözlemlediği seviye, 9,650$ seviyelerinde oluşan CME açığı. CME hafta sonu kapandığında CME – Bitcoin vadeli işlem piyasası ile diğer borsalar arasında bir boşluk oluştu. 9.650$ seviyelerindeki bu boşluk Temmuz ayından beri mevcut.

Boşluk ve BTC’nin düşme olasılığı ile ilgili sorulara Woo, önden kaçabileceğini söyledi ve ekledi:

“Ayrıca, uzun vadeli likidite ile doldurmak için öndeki boşluğun ne olduğunu merak ediyorum. Türev borsalarındaki balinalar bunu yapmak için yeterli hakimiyete sahip.”

Yakın vadedeki bir diğer endişe de, NVT oranının hala 81.5’te seyretmesi. NVT oranı önceki piyasa döngülerinde 70’in üzerinde kaldığında yerel bir zirve yapmıştı.

Bitcoin NVT Oranı. Kaynak: Woobull.com

Zincir üzerindeki pek çok gösterge iyimser bir orta vadeli eğilim gösteriyor, ancak bazı göstergeler ise kısa vadede oynaklığın devam edebileceğine işaret ediyor.

Büyük Bir Düzeltme Olası Değil

Traderların büyük bir kısmı Bitcoin fiyatında Mart ayına benzer bir %50 düşüş beklemiyor.

Three Arrows Capital‘in CEO’su Su Zhu, Bitcoin fiyatının 5.000$’a düşme olasılığının, 100,000$’a yükselme olasılığından daha az olduğunu vurguladı. Su Zhu:

“Aslında 10.000$ seviyelerinde gösterilen güç beni şaşkına çeviriyor ve bu aşamada BTC fiyatının 100.000$ olma olasılığı 5.000$’a düşme olasılığından daha yüksek.”

Bitfinex‘te çok sayıda balina, BTC’yi 8,800$’dan satın alım emri verdi. Balinalar likiditeyi sağlamak için en düşük destek seviyelerine emir koyma eğiliminde oldukları için, Bitcoin fiyatının 8.000$ seviyelerine gerilemesi olasılıklar dahilinde olabilir.

Ancak BTC fiyatı 10.000$ destek seviyesini uzun süredir savunduğu bu dönemde çok daha büyük bir düşüşün olması pek olası gibi görünmüyor.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24 saat ertelemek...

BOND Token Fiyatı Kısa Süre İçinde %13.800 Arttı

Piyasaya sürüldüğü sırada 1.33$ seviyelerinde işlem gören BarnBridge adlı DeFi projesinin yerel tokenı BOND, %13.800 oranında bir değer artışı yaşadı. Yeni bir DeFi projesi olan...

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...