Ana Sayfa Analiz Bitcoin Fiyatı Yükselişine Devam Ederken Piyasalarda Neler Yaşandı?

Bitcoin Fiyatı Yükselişine Devam Ederken Piyasalarda Neler Yaşandı?

Bitcoin fiyatı, dün 17.400$ seviyelerine düştükten sonra tekrar 18.000$ seviyelerine yükselmeyi başardı.

Çoğu altcoin de yaşadığı son kayıpları telafi etti ve toplam piyasa değerini 510 Milyar Dolar’a yükseltti.

Bitcoin Bir Günde 1000 Dolar Yükseldi

BTC, 18 Kasım’da 18.500$ seviyelerine yükselerek yeni bir yıllık rekor kırmıştı. O zamandan beri bu rekor fiyat seviyesini koruyamayan Bitcoin, bir miktar düşüş yaşadı ve 17.400$ seviyelerine geriledi.

Ancak BTC, bu fiyat etiketinde fazla kalmadı ve kısa süre içinde 18.000$’ın üzerine çıktı. Bu son yükselişin ardından fiyat artışı devam etti ve sadece birkaç saat önce BTC 18.400$ seviyelerine ulaştı. Bu da, 24 saatten kısa bir süre içinde 1.000$’lık bir fiyat artışı yaşandığı anlamına geliyor.

O zamandan beri Bitcoin fiyatı hafif bir geri çekilme yaşadı. Ancak yine de 18.000$ seviyesinin üzerinde duruyor ve şu anda CoinMarketCap verilerine göre 18.153$ seviyelerinde işlem görüyor.

BTC fiyatının daha da yükselebilmesi için 18.500$, 18.950$, 19.400$ ve 19.660$ seviyelerindeki direnç çizgilerinin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Öte yandan BTC, bir fiyat düşüşü durumunda 17.930$, 17.700$ ve 17.500$’lık destek seviyelerine güvenebilir.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Altcoinler Yükselişte

Altcoinlerin çoğu BTC’nin hareketlerini taklit etti ve dünkü fiyat düşüşünün ardından daha da kötüye gitti. Bu durum, bazı etkileyici fiyat artışlarıyla birlikte bir günde çarpıcı bir şekilde değişti. Ethereum %3’ün üzerinde değer kazanarak ve 490$ seviyelerini aştı.

Ripple ve Bitcoin Cash, %3,5 artış yaşayarak sırasıyla 0,30$ ve 253$ seviyelerine yükseldi. Bununla birlikte, Binance Coin %1,4, Chainlink %4 ve Cardano %1,7 oranında değer kazandı.

Litecoin ve Polkadot, %11 oranında yükselerek ilk on içinde en iyi performans gösteren kripto paralar oldu. DOT 5,2$ seviyelerinde işlem görürken, LTC ise Şubat 2020’den bu yana ilk kez 80$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı.

Kripto Para Piyasaları. Kaynak: Quantify Crypto

SushiSwap, bir günde %27 oranında artış yaşayarak en çok kazananlar arasında yerini aldı. Dahası SUSHI, bir haftada %130 oranında yükselerek fiyatını 1,70$ seviyelerine getirdi.

Bununla birlikte, Waves %26, CyberVein %18, Reserve Rights %15, Yearn.Finance %14, Uniswap %14, Curve DAO Token %13 ve Huobi Token %12 oranında fiyat artışı yaşadı.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri dün 480 Milyar Dolar seviyelerine düştükten sonra şu anda 512 Milyar Dolar’a yükseldi.

Toplam Kripto Piyasası Kapasitesi. Kaynak: CoinMarketCap

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24 saat ertelemek...

KuCoin Borsasından Çalınan Tokenlar Uniswap Borsasına Taşınıyor

KuCoin kripto para borsasındaki büyük bir hacking olayının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları merkezi olmayan borsalara taşımaya devam ediyor. Whale Alert'ten gelen verilere göre, KuCoin...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance, yüksek getirili likidite havuzlarını başlatan ilk...