Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek mi?

Bitcoin’in bu hafta bazı borsalarda 1.900 $ gibi yüksek bir fiyat yükselmesi üzerine bir Baloncuk konuşmasının ardından Blockchain danışmanı önümüzdeki...

0

Bitcoin’in bu hafta bazı borsalarda 1.900 $ gibi yüksek bir fiyat yükselmesi üzerine bir Baloncuk konuşmasının ardından Blockchain danışmanı önümüzdeki günlerde nelerin olacağını tahmin etti.

“Bitcoin baloncuklanma noktasına girmek üzeredir”

Blockchain teknoloji zincirindeki özel bir startup’da CTO olan Bellaj Badr , Bitcoin ekosisteminin kabarcık noktasına girmeye hazırlandığını bir posta yoluyla bildirdi. Bununla birlikte süregelen fiyat artışı, bekleyen ölçeklenebilirlik sorunu olmasa bile $3.000 – $4.000 bölgesine devam edebilirdi dedi.

“Sanırım bir kabarcık erkenden başlıyoruz. Yeni bir patlama sürecinin başında olabiliriz. Bu yıl giderek daha fazla tüccar piyasaya girdi ve özellikle bazı ülkelerde (son zamanlarda Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak tanıdı) Japonya , Güney Kore ve Hindistan’da talep arttıkça Bitcoin’in fiyatı büyük bir ivme kazanmıştır . Bununla birlikte, bu talep beş ayda fiyatın iki katına çıktığı 900 ila 1,800 $ arasında açıklanmıyor. Bunun yerine, bu dalgalanma, büyük spekülasyon hareketi üç faktör tarafından itildi kaynaklanmaktadır.”

Badr, Bitcoin şifreleme piyasasına giren kurumsal yatırımcı sayısındaki artışın büyük bir faktör olduğunu belirtiyor. Ayrıca, “gerçek dünya” nın Bitcoin’in gittikçe artan popülaritesine, daha önce nasıl göründüğünden farklı olarak tepki verme biçiminde bir perspektif değişikliği yapıldığını da ekliyor. Artık savaşmadığı ve önceki korkuların atıldığını söylüyor.

 

Dijital para biriminin tanınması

Üçüncü etken, Filipinler, Japon ve Avustralya hükümetlerinin Bitcoin’in büyümesini güçlendirmek için dijital para biriminin tanınması yönündeki iyi haberler. Bu, diyor, pazarın kazanılmasını daha da fazla hale getirdi ve fiyat hızla büyümeye devam ederken, Bitcoin spekülasyon dünyasına daha fazla insanın yanı sıra 2013’te olduğu gibi fiyatın hızla artması için diğer kripto para birimlerini çekti.

Badr Şunları Söylüyor:

“Bu kabarcık yakında patlamaz. Bence ölçeklenebilirlik konusu SegWit etkinleşmesiyle çözülürse, fiyat her zamankinden daha yüksek bir seviyeye ulaşmak için tırmanmaya devam edecek. Bu büyüme zirveye ulaşıncaya kadar devam edecek – yaklaşık 3.000 dolar ve 4.000 dolar – o zaman bir yıl veya daha fazla pürüzsüz bir çöküş bekliyoruz, ancak 1.000 dolara dönmek için fırtınalı bir patlama beklemiyorum. “

Badr, daha önce , paylaşılan risklerden bahsetmeden, önyargılı ve iyimser tahminler sunmak için 80’li yıllarda İnternet’le birlikte olan Blockchain teknolojisinin ortaya çıkması arasında birçok karşılaştırmanın yapıldığını yazmıştı. 2001 krizinin patlaması gibi bir krizin kripto piyasasına geldiğini ima etti.

 

Kaynak: CoinTelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.