Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Analiz Bitcoin Fiyatı Zayıf Hacimlerle 4,500 Dolar'a Tırmanıyor

Bitcoin Fiyatı Zayıf Hacimlerle 4,500 Dolar’a Tırmanıyor

Geçen hafta 50 günlük hareketli ortalamasının üstünde kalmayı başaran Bitcoin/Dollar (BTC/USD) zayıf hacimlerle 4500 dolar seviyelerine tırmanıyor. Peki Bitcoin fiyatı yeni tarihi zirveler görebilir mi?

Çin’den gelen son düzenleyici haberlerde 3.000 $’ ın altına düşmesine neden olan dalgalı etkilerine rağmen BTC / USD, gelecek psikolojik direnç seviyesini 4.500 $ ‘a düşürerek halen yukarı yönlü pozisyonunu koruyor.

Yatırımcılar, Güney Kore’nin Çin’i ICO’ları yasaklamaya yönelik takip etme kararından silktiğinde fiyatlar hafta sonlarında ön ayakta kaldı. Üstelik, eter, şifreleme alanındaki duyarlılığın stabilize edilmesine yardımcı olan zirveyi geri kazandı.

BTC / USD paritesi gün içinde % 2.8 artışla 4.420 $ – işlem görüyor. Şifreleme oranı haftanın haftasonunda yüzde 11,3 arttı, ancak aylık bazda % 4,9 azaldı.

Fiyat eylem analizi, hafta sonu boyunca yükselen fiyat hareketini takiben, yeni tarihi zirvelere uzanacak hareketlenme ihtimalinin arttığına işaret ediyor. Bununla birlikte, eğilim göstergeleri pazarda canlılık eksikliğini işaret ettiği için sabır test edilecek. Bir diğer endişe kaynağı da hacimlerin zayıf kalması.

100 günlük hareketli ortalamadan gelen canlanma ve ardından 50 günlük hareketli ortalamanın (Temmuz’da görülen) üzerinde inişli çıkışlı bir kırılmanın ardından gelen yükselme eğilimi, göreli güç endeksi (RSI) ve yön hareket endeksi (DMI) ile de desteklenmiş oldu. DMI, fiyat hareketini onaylamak için kullanılır ve yeşil çizgi kırmızı çizgi boyunca geçtiğinde yükseliş crossover’u oluşur.

sBitcoin fiyatı sadece 4.180 $ ‘ın altındaki (50 günlük hareketli ortalamanın ve yükseliş eğilim çizgisinin birleştiği nokta) inandırıcı bir kırılma, bitcoin’in kısa vadeli yükseliş eğilimini iptal etmesine neden olabilir.

Trend Güçsüz

Günlük grafik (hacim)

Yükseliş trendi 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmasına rağmen, hacimler düşük kaldı. Ortalama yön indeksi (ADX) çizgisi aşağı doğru eğimli durumda, bu da yükselişin güçsüzlüğüne işaret etmekte. Orta vadeli görünüm yapıcı olmasına rağmen, ADX çizgisinin de belirttiği gibi zayıf hacimlerin kırılganlığı yüzünden Bitcoin fiyatı 4.200 $ ‘a hafif bir gerileme gösterebilir.

yabancı kaynak: coindesk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...