Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Fiyatında Karar Anı: Ayılar mı Kazanacak Boğalar mı?

Bitcoin Fiyatında Karar Anı: Ayılar mı Kazanacak Boğalar mı?

Bitcoin ve diğer tüm kripto dünyası, geçtiğimiz birkaç gün boyunca volatilite sıkıntısı altında kaldı. Ayrıca, BTC birçok kez 12.000 dolarlık bölgeye girmeye çalışsa da, 11.000 dolarlık bölgede bir destek bulma gayreti içine girdi.

Zira bir analist, Bitcoin (BTC)’in, hangi yöne doğru gideceğini belirleyecek kritik bir kavşağa yaklaşmakta olduğunu ve örnek bir model de BTC’nin şu anda “boğa bölgesinin derinliklerinde” olduğunu öne sürüyor.

Bitcoin, Boğa Trendiyle 12.000 $ ‘ın Üzerine Çıkacak

Yazım sırasında, Bitcoin nominal değer olarak, şu anki fiyatı olan 11.750 $ ‘dan işlem görmekte olup, bu işlem fiyatıyla, 12.000 $ olan günlük en yüksek seviyesine göre biraz gerilemiş durumda.

Bu bir haftalık bir süre zarfında, BTC’nin boğalarının, 12.000 $ ‘lık bölgeye kararlı bir şekilde hareket etme girişimi ve başarısızlığı son yedi gün içerisinde Bitcoin’in bu destek seviyesinin üçten fazla kez reddedildiği anlaşılıyor.

Her ne kadar 12.000 $ ‘ın aşılmaz bir direnç seviyesi olup olmadığı net olmasa da, veya Bitcoin onu her ziyaret ettiğinde direnci zayıflasa da, BTC’nin son altı aydır güçlü bir yükseliş gösterdiği oldukça açık.

Bitcoin’in yakın gelecekte 12.000 $ ‘ı aşabileceğini varsayarsak, bir sonraki direnç bölgesinin 2019’da daha önce kurulmuş olan, 13.800 dolar civarında, yani, BTC’nin önemli bir satış baskısına maruz kalmadan önce, keskin bir şekilde yükselecek olması oldukça muhtemel.

BTC Fiyatı Zaten Boğa Bölgesinin Derinliklerinde Olabilir

Önemli olarak, 2019 yılının boğa eğilimi, BTC’nin yılın ikinci yarısı boyunca tırmanmaya devam etmesine izin verecek şekilde teknik gücünü artırmış olabilmesinden ve analistlerin, şu anda kriptonun “boğa bölgesinin derininliklerinde” olabileceğine dikkat çekmesinden dolayıdır.

Twitter’daki popüler bir kripto analisti olan CL, en son attığı tweette bunun hakkında konuşarak, Bitcoin’in 200 günlük Kijun-Sen serisinin, tipik olarak BTC’nin nereye gideceği konusunda sembolik olan kritik bir kavşak olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YFI Sahiplerinin Sadece %26’sı Kar Elde Edebiliyor

Yearn Finance Token (YFI) sahiplerinin üçte birinden daha azı %65,8'lik bir ralliye rağmen ancak kar elde ediyor. Kripto para...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.