Bitcoin Foundation Başkanı, Bitcoin ve Altcoinler için Açık Konuştu

Bitcoin Foundation Yönetim Direktörü Llew Claasen, Bitcoin fiyatının 2018 yılının sonuna kadar 40.000 $ ‘a ulaşacağını ve tüm altcoin’lerin %90’ının...

0

Bitcoin Foundation Yönetim Direktörü Llew Claasen, Bitcoin fiyatının 2018 yılının sonuna kadar 40.000 $ ‘a ulaşacağını ve tüm altcoin’lerin %90’ının başarısız olacağını söyledi.

Claasen’e göre altcoinlerideki çöküşün nedeni, yatırımcıların sahtekarlık haline gelen yeni kripto para projelerine fazlaca yatırım yaparak yüksek risk almaları sonucunda güvenlerinin kaybolması olacak. 2018 yılının ilk ayının yarısında, Bitconnect’in sahtekarlık davası da dahil olmak üzere, beş adet ICO ve kriptopara dolandırıcılığı ortaya çıkarıldı.

 

Claasen, Business Insider’a yaptığı konuşmada, kripto para topluluğunun bu talihsiz olaylardan akıllanacağını ve gelecekte bu tarz sahtekarlıklara kanmayacağından emin. Claasen, artık yatırımcıların daha dikkatli davrandıklarına ve bu dikkatin, pazarı çözmede iyi bir yol olduğunu söylüyor.

Bitcoin Foundation direktörü Claasen’in açıkladığına göre Bitcoin, 2018 yılı boyunca kademeli olarak 40.000 Dolar seviyelerine yükselecek.

Ayrıca Salı günü, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da, Business Insider’a verdiği demeçte, sanal para birimlerinin çoğunun büyük olasılıkla çökeceğini belirtmişti.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.