bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,497.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,222.15
tether
Tether (USDT) $0.999588
binance-coin
Binance Coin (BNB) $572.01
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Görmezden Gelinemeyecek Kadar Büyük Bir Varlık: Deutsche Bank

Bitcoin Görmezden Gelinemeyecek Kadar Büyük Bir Varlık: Deutsche Bank

Deutsche Bank’taki araştırmacılar, Bitcoin piyasa değerinin 1 trilyon doların üzerine çıkmasının, birincil kripto para biriminin en azından öngörülebilir gelecekte burada kalacağını kanıtladığını söylüyor.

Bankacılık devi, ödemelerin geleceğiyle ilgili yayınladığı yeni bir raporda, yüksek seviyelerde spekülasyonlar arasında BTC fiyatının aşırı dalgalı kalmasını beklediğini söyledi.

“Kısa vadede, Bitcoin burada kalacak ve değeri değişken olmaya devam edecek. Bitcoin’deki işlem faaliyetlerinin %30’undan daha azının mallar ve hizmetler için ödeme ile ilgili olduğunu, geri kalanın büyük ölçüde finansal yatırım olarak kullanıldığını tahmin ediyoruz.”

Ayrıca yayınlanan rapor, BTC fiyatının kısmen kurumsal yatırımcılar arasında benimsenmesine dayanarak yükselmeye devam etmesi gerektiğini söylüyor.

“2017’nin başında BTC fiyatı 1.000 doların altındaydı. Aynı yılın Aralık ayında ise 20.000$ seviyelerine ulaştı. Daha sonra düşüş geldi ve Şubat 2018’de fiyat 7.000 dolara geriledi. Sadece bir yılda, fiyatlar Mart 2020’de 4.900 dolardan yükselerek geçen Cumartesi 60.000 dolara yükseldi. BTC’nin artan talebini yönlendiren en önemli faktörlerden biri, hedge fonların ve diğer kurumsal yatırımcıların girişiydi.”

Rapor ayrıca, Y kuşağı arasında kripto varlıklarının BTC’nin küresel olarak benimsenmesinde bir devrilme noktasını tetikleyebilecek ana faktör olarak kabul edildiğini de gösteriyor.

“Gelecek nesiller kitlesel olarak benimsenebilir. Anket yaptığımız yaşlı insanların kripto para birimleri hakkında korkuları vardı, onları anlamakta güçlük çekiyorlardı, uçucu finansal balonlar yarattıklarına inanıyorlardı ve bunları düşük likiditeli finansal araçlar olarak görüyorlardı. Ankete katılanların üçte birinin kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı hakkında hiçbir fikri yoktu ve %40’ı sadece kısmi bir anlayışa sahipti.”

”Buna karşılık, Y kuşağının yaklaşık üçte biri, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Güney Kore’de 4.700’den fazla kişiyle yaptığımız özel anketimize göre, kripto para birimlerinin nakit ve kredi / banka kartlarının yerini aldığına inanıyordu.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.64%
$49,497.00
$2,296.66
Ethereum (ETH)
8.35%
$4,222.15
$352.55