bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,860.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,959.66
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.07
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Günlük İşlem Hacmi 22 Milyar Dolar Seviyelerini Aştı

Bitcoin Günlük İşlem Hacmi 22 Milyar Dolar Seviyelerini Aştı

Pazartesi günü yaşanan Bitcoin fiyatındaki düşüş, spot, opsiyonlar ve vadeli işlem piyasalarında büyük bir faaliyet artışına neden oldu.

Borsalardaki alım satım faaliyeti, BTC fiyatı düzeltme yaşarken bile büyük bir artış gösterdi. Kripto araştırma firması Messari‘nin verilerine göre Bitcoin’in 24 saatlik ticaret hacmi yaklaşık 22,3 Milyar Dolar.

Bu rakamı bir bağlama oturtmak için Bitcoin’in yedi günlük işlem hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60 Milyar Dolar olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yalnızca bir günde, borsalarda bu miktarın üçte birinden fazla işlem yapıldı ve mevcut ivme devam ederse, muhtemelen hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviye rekoru kırılabilir.

Fiyat düşüşü sırasında yaşanan hizmet kesintilerine rağmen Coinbase, kripto analiz sağlayıcısı Skew‘in verilerine göre yaklaşık 3,5 Milyar Dolar’lık bir işlem hacmi kaydetti. Ayrıca Coinbase borsasında, Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.5 Milyar Dolar’ın üzerinde kripto ticareti gerçekleştirildi.

Bitcoin fiyatının 31.000$ seviyelerinden 35.000$ seviyelerine hızlı sıçraması göz önüne alındığında, alım satım faaliyetinin önemli bir kısmının BTC satın alma fırsatının yakın zamandaki yüksek fiyatın altında olmasından kaynaklandığı çok açık.

Hem Messari hem de Glassnode verileri, pozitif net Tether değişim akışlarını gösteriyor ve BTC için iştahın devam ettiğini ve fiyatın hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık 6.000$ altında olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Pazartesi günkü alım satım aktivitesi, Bitcoin opsiyonları ve vadeli işlemler arenasının muazzam hacimler görmesiyle türev piyasasına da yayıldı. Skew‘den alınan veriler, dünkü BTC vadeli işlem hacmini 170 Milyar Dolar’ı aştığını gözler önüne seriyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.29%
$58,860.00
$1,936.49
Ethereum (ETH)
4.67%
$3,959.66
$184.92