bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,957.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,184.74
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $301.79
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Hakimiyeti Son 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin Hakimiyeti Son 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin fiyatı büyük dalgalanmaların yaşandığı bir günde 24.000$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı. Bu arada, altcoinler BTC’ye karşı zarar gördükçe Bitcoin hakimiyeti son 7 ayın en yüksek seviyelerine yükseldi.

Altcoin sezonunun gelmesini dört gözle bekleyenler, Bitcoin hakimiyeti artmaya devam ederken daha uzun süre beklemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Kripto para piyasasındaki dalgalanma, çoğu kripto para birimi geçtiğimiz birkaç gün boyunca çalkantılı performans gösterdiği için devam ediyor. Bitcoin ise bir istisna değil, bugünün mum grafiği bunun bir göstergesi. BTC fiyatı Bitstamp’ta yaklaşık 22.800$ seviyelerine ulaştı, ancak saatler sonra fiyat 24.000$ seviyelerinin üzerine çıktı. Şu anda ise BTC, CoinMarketCap verilerine göre 23.740$ seviyelerinde işlem görüyor, ama fiyat her an değişebilir.

BTC / USD. Kaynak: TradingView

Yaşanan yoğunluk, son 24 saat içinde büyük borsalarda 563 Milyon Dolar değerinde hem short hem de long pozisyonların tasfiye edilmesine yol açtı.

Bitcoin Hakimiyeti Son 7 Ayın En Yüksek Seviyesinde

Ayrıca yaşanan son gelişmeler, Bitcoin’in pazar hakimiyetini de vurguluyor. Tüm kripto para piyasasına göre Bitcoin’in payı %68’in üzerine çıktı. En son Mayıs ayında bu kadar yüksekti. Bu, artan değerinin yanı sıra altcoinlerin BTC’ye kıyasla çok fazla kan kaybettiği gerçeğini bizlere gösteriyor.

Kripto Para Isı Haritası. Kaynak: Coin360

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi, kırmızı baskın renk. Geçtiğimiz yedi gün boyunca, neredeyse tüm altcoinler BTC değerlerinde çift haneli düşüşler yaşadı. Bu, belki de daha önce haberini yayınladığımız gibi SEC tarafından 1,3 Milyar Dolar’lık kayıtsız menkul kıymet teklifi yürütmekle suçlanan Ripple çevresindeki son gelişmelerin bir sonucudur.

Ripple, SEC’ye karşı büyük bir dava ile karşı karşıya olduğu için, yerel kripto para birimi olan XRP fiyatı son birkaç gün içinde muazzam bir şekilde düştü. Her durumda, yaklaşmakta olan bir altcoin sezonu belirtisi henüz yok gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
4.38%
$36,957.00
$1,618.72
Ethereum (ETH)
5.82%
$2,184.74
$127.15