Hindistan’da Bitcoin Resmi Olarak Kabul Ediliyor

Hint Bitcoin Borsası Zebpay, Hint hükümet komitesinin kararını Bitcoin resmi olarak kabul ediliyor açıklamasını yaptı. Hint Bitcoin Alışverişi Çalışmaları Son...

0

Hint Bitcoin Borsası Zebpay, Hint hükümet komitesinin kararını Bitcoin resmi olarak kabul ediliyor açıklamasını yaptı.

Hint Bitcoin Alışverişi Çalışmaları

Son üç yıldır, Zebpay, Coinsecure ve Unocoin dahil olmak üzere üç büyük Hint Bitcoin borsasında, dijital düzenlemeler bulunmamasına rağmen, kara para aklama önleme sistemleri olan, kendi kendini düzenleyen ticaret platformlarıyla işlemler yürütüldü.

Hindistan’daki Bitcoin alışverişi talepleri, pazarın kendi kendini düzenleyen çabaları, kriptopara konusunda önemli ölçüde bilgi eksikliği bulunan birkaç politikacı tarafından yapılan eleştirilere bakılmaksızın Hint hükümetinin Bitcoin ve dijital para birimi sektörlerini yeniden gözden geçirmesine olanak sağladı.

Maliye Bakanlığı’na ve Hindistan Merkez Bankası’na gönderdiği bir mektupta Somaiya, Bitcoin’in piramit Ponzi tipi bir plan olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Somaiya bir Ponzi planı ile Bitcoin arasındaki yapısal ve temel farklılıkları anlamaması nedeniyle eleştirildi.

 

Hindistan’da Bitcoin Resmi olarak Yasallaştırılması

Bazı siyasilerin olumsuz tutumuna rağmen, Hint hükümeti pazarı düzenleme ve Bitcoin borsaları için piyasa ve endüstriyi standartlaştırmak için önemli miktarda kaynak ayıran bir alan sağlamaya karar verdi.

Hindistan’daki en büyük Bitcoin borsalarından biri olan Coinsecure’nin CEO’su Mohit Kalra, Nisan ayında yaptığı bir röportajda, Hint hükümetinin sonunda Bitcoin’i ciddiye almaya başladığını ve pazarın düzenlenebileceğini düşündüğünü söyledi.

Kalra şöyle dedi:

“Son olarak, kriptopara endüstrisi için olumlu bir şey. Yetkililer şimdi bu teknolojiyi ciddiye alıyor. Onların dikkatini yıllardır çekmeye çalışıyoruz. Her şeyin doğru zamanda gerçekleştiğine sevindim. Coinsecure’de, kullanıcı sayısı ve hacimlerde büyük artış görüyoruz. Önümüzdeki üç ayda neler olacağı konusunda olumlu görüşlerimiz var”

20 Haziran’da CNBC Hindistan, Hindistan hükümet komitesinin Bitcoin’i düzenleme yönünde karar vermiş olduğunu ve şu anda Bitcoin’i kısa vadede yasallaştırmak amacıyla çeşitli düzenleyici çerçeveler oluşturmak için bir görev gücü oluşturduğunu açıkladı.

Hindistan hükümetinin duyurusundan önce, ARK Invest’in kripto kurşusu Chris Burniske, Hindistan’daki ticaret hacminin arttığını kaydetti. Burniske, daha önce Hindistan Bitcpin piyasasının Bitcoin-USD işlemlerinin yaklaşık %11’ini olduşturduğunu ortaya çıkardı.

Bitcoin’in Hindistan’daki yasallaştırmasının, ticaret hacimlerini ve Hindistan’daki Bitcoin faaliyetlerini önemli oranda artırması bekleniyor.

 

kaynak: cointelegraph

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.