bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,086.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,091.20
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $480.26
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Hükümetler Tarafından Yasaklanabilir: Ray Dalio

Bitcoin Hükümetler Tarafından Yasaklanabilir: Ray Dalio

Dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan Bridgewater Associates’in kurucusu  Ray Dalio, devletlerin altın ve Bitcoin’e giden para akışını kesmek isteyebileceğini söyledi.

Dalio, ABD hükümetinin BTC ve altına akan fonun önüne geçmek isteyebileceğini belirtirken, insanları şoke eden vergi zamları uygulanabileceğini ve bu şekilde çeşitli varlık sınıflarına para yatırmanın önüne geçmek isteyebileceğini söyledi.

“Eğer tarih ve mantık bize yol gösterecekse, şu anda paraya ihtiyacı olan politikacılar vergi yükünü artıracaktır. Ayrıca paranın borç varlıklarından çıkıp diğer varlıklara, değer saklama araçlarına geçmesi hoşlarına gitmeyecektir. Bu yüzden paranın başka yerlere ve varlıklara gitmesini engellemek isteyeceklerdir.”

Bununla birlikte yatırımcıları iyi çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturmaları konusunda da uyaran Dalio, nakitin çöp olduğunu ve kişilere nakit tutmamaları gerektiğini de söyledi.

Aslında bakıldığında yöneticinin bu olumsuz senaryosuna benzer örnekleri yakın zamanda görmeye başladık. Hindistan, kripto paraları tamamen yasaklamak için harekete geçti. Hindistan’da hazırlanan yasa taslağının kabul edilmesi, kripto para yatırımcılarının hapis cezası almasına bile yol açabilir. Bununla birlikte bugün verdiğimiz haberde de belirttiğimiz gibi Güney Kore’de kripto paralar ile ilgili ağır şartlar getirmeye hazırlanıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.84%
$61,086.00
$513.12
Ethereum (ETH)
1.16%
$4,091.20
$47.46