Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin ve Kripto Paralar için 2017 Senesi...

Bitcoin ve Kripto Paralar için 2017 Senesi…

2017 muhtemelen, Bitcoin tarihinde en büyük yolun kat edildiği bir yıl olarak anılacak. Segwit entegrasyonu, forklar, Bitcoin’in 20.000 dolara ulaşan fiyatının ardından gelen büyük fiyat düzeltmesi gibi, 2017 yılında Bitcoin için pek çok şey oldu.

Bitcoin 1.000 $ engelini aştı ve kripto meraklıları arasındaki konuşma, döviz kurunun yükseliş yılına ayarlanmasından kaynaklanıyordu. Pazar düzeltmesinden önce 2.000 oranında bir gelişme beklenebilir, ancak istatistikler farklı bir hikaye anlatacak.

Google istatistikleri

Google Trends’in analitik grafiğine hızlı bir bakış atalım. Bitcoin’e olan ilginin Mayıs ayında küçük bir zirve yaptığını görebiliyoruz. Ayrıca SegWit2x’in ertelendiği ve Bitcoin boğa trendine başladığı zamanda yeniden insanlar tarafından hareketlendiğine ve dikkat çekmeye başladığını görebilirsiniz.

Bununla birlikte Bitcoin, 2017’de küresel olarak en çok aranan ikinci anahtar kelime oldu; “Nasıl” anahtar kelimesi kategorisinde ise üçüncü oldu.

İlginçtir ki, Bitcoin’in daha sık olmadığı ülkeler. Güney Afrika listeyi birinci, Slovenya, Nijerya, Gana ve Avustralya izledi.

Google Trends, arama popülerliği ve analizleri için oldukça faydalı. Analizler, kullanıcıların Bitcoin ile ilgili içeriklerde de Bitcoin cüzdanının nasıl kullanılacağı gibi, Bitcoin hakkında bilgiler arıyor olduklarını söylüyor.

Madenciler Sevindi – Talep üzerine üretilen kartlar

Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi arttıkça, ortalama bir PC oyuncusu, kendi donanımlarını kullanarak kripto para madencilik faaliyetlerini desteklemek için harekete geçme olanağını tanıdı. Madencilik meraklıları hızlı hareket eden dünyada biraz vakit kaybettiler. Kısaca madencilere, kripto para blok zincirleri üzerindeki işlemleri doğrulamak için kullanılan şifreleme bulmacalarının çözülmesi için ihtiyaç duyulmaktadır.

2017 yılına değin yarı yarıya daha az gelişmiş AMD grafik kartı üreticileri, kartlara olan talebini karşılamak için ekstra mücadele ettiler. Rakipleri Nvidia, üstün teknolojisi ile öne çıktı. Blockchain teknolojilerinin Uber ve Airbnb tarafından benimsenmesi ile de övgüler aldı.

Nvidia’nın hisse fiyatı, yılın büyük çoğunluğunda Bitcoin fiyatını taklit etti. – şirket dünya madencilik operasyonlarının büyük bir bölümünü oluşturan Çin’deki düzenleyici değişiklikler nedeniyle pazardaki geleceğinin belirsizliğini koruyor. Nvidia, sürekli olarak değişen tüketici ihtiyaçlarını karşılayabilmek için madencilikle ilgili özel çip üretimi önerileri sundu.

Dünya Starları da Bitcoin Kullanıyor

Henüz taze olsa da, Bitcoin ve kripto para birimleri de bu yıl sağlam bir şöhrete sahip oldu.

Boksör yıldız Floyd Mayweather, Ethereum Blockchain’i kullanan bir dizi ICO’yu tanıtmak için adım atarken sayısız vesileyle başlıklara taşındı.

Futbol devi Leo Messi, Blockchain teknolojisini desteklemek için donanım oluşturan Şirin Labs ile yaptığı bir onay anlaşmasıyla da oynamaya başladı.

Liste uzayıp gidiyor ve burada şaşırtıcı isimler var. Listenin başında dünyaca rap yıldızı Snoop Dogg yer alıyor. Ayrıca listede, aktör Gwyneth Paltrow ve Ashton Kutcher da var.

Satılık Lüks Varlıklar

Bitcoin’in şöhreti yayılmaya başladığında daha fazla insan, konaklardan özel arabalara kadar, bazı lüks öğelerin satışa çıkmasından yararlanmaya çalıştı. Bir çok insan doğru fiyatları yakaladığında, kendilerini altın bir Rolls Royce’da, bir Karayip adasında veya Miami’de lüks bir konakta bulabilir.

Yetişmeye çalışıyorum

Bitcoin’e olan ilginin patlaması piyasa için bir nimet olsa da, borsalarda, sunucularında, altyapılarında ve ödeme sistemlerinde büyük stresler yaşandığı ve yoğunluğun olduğu da bu sene deneyimlendi ve kanıtlandı.

Kasım ayından itibaren, Coinbase, Gemini, Bitfinex ve diğer büyük borsalar, borsalarında cüzdan açmaya çalışan çok fazla sayıda yeni kullanıcıyı karşılamak için sistemlerini yükseltmek zorunda kaldılar.

Bu durum, yavaş hareket hızı nedeniyle birçok kullanıcı için büyük bir baş ağrısına neden oldu. Bununla birlikte, hacimdeki muazzam artış olmadan önce, bu borsaların birçoğu sistemlerini hiç yükseltmemiş olabilirler. – Bu da exchange platformlarının daha verimli hizmet vermek için geliştirilmesinde hayati önem taşıyor.

Medyanın İlgisi ve Desteği

Bitcoin’e giderek artan ilgi, kaçınılmaz olarak konunun ana akım haber yayınları tarafından daha kapsamlı olarak ele alınmasına yol açtı. CBNC, Fortune, Bloomberg, CNN ve Fox gibi kanalların birçoğu bu konudaki kapsamını genişlettiler.

Bu medya devleri her gün, finansal analistleri, şifreleme uzmanlarını, Blockchain mühendislerini ve temelde konuyla ilgili bilginin zenginliğini bilen herkesin görüş bildirmesine yardımcı oldular.

Yukarıda belirtildiği gibi bu web sitelerinin sağladığı trafik beslemeleri ve çeşitli röportajlar ile birlikte Bitcoin, 2017’de Google’da en çok aranan ikinci haber oldu.

Hedge fon yöneticisi, milyarder Mike Novogratz ve ünlü hisse senedi analisti Ronnie Moas gibi finansal uzmanlar, fiyat öngörüleri açısından öncü oldu. Bu arada, JP Morgan, Bank of France, Coutts Bank gibi geleneksel finansal kurumlar, sayısız ana akım haber merkezleri tarafından rapor edildiği üzere, kripto paraların benimsenmesine karşı durmaksızın direndiler.

2017 yılı Bitcoin ve Kripto para ekosistemleri için muhteşem bir yıl oldu diyebiliriz. Kesinlikle 2018’de Bitcoin ve Kripto paralar için hayli verimli bir yıl olacak…  Mutlu seneler.

cointelegraph

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...