Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin İşlem Hacimleri Boğa Koşusundaki Seviyelere Yaklaştı

Bitcoin İşlem Hacimleri Boğa Koşusundaki Seviyelere Yaklaştı

Bitcoin işlem hacmi, insanların kripto endüstrisine ne kadar dahil olduklarının belirleyici bir işaretidir. Ayı piyasası boyunca hacimler düşüktü. Ancak, son rakamlar çok daha olumlu bir görünüm sergiliyor.

Coin Rivet‘in yayınladığı rapor, 2019 yılının ilk çeyreğinde, onaylanmış BTC işlem sayısının 400.000‘i aştığı görülüyor. Bu sayı, 2017 yılındaki boğa sezonunda yaklaşık 500.000 işleme ulaşmıştı.

BTC fiyatının artması, kripto piyasasının da olumlu yönde yükseldiğinin iyi bir göstergesi.

Bitcoin’nin 2017 yılında tarihi zirveye çıktığı zamanlarda, “next block” onayları 25 $ ‘lık ücret talep etmeye başladığından, zincir içi işlem çöküşü meydana gelmişti. 2018 yılının başında, işlem hacimleri yaklaşık 150.000 civarında kalmıştı.

Son zamanlarda Bitcoin işlem hacimleri, 2017 boğa sezonundan bu yana gerçekleşmeyen büyük seviyelere yaklaştı. Bu artışın sebebi, Lightning Network ve Blockstream’s Liquid Network yan zincirleriyle birlikte, yarattığı talebin artmasından kaynaklandı.

Son dönemde işlem ücretleri, SegWit ve işlem gruplama gibi uygulanan iyileştirmeler sayesinde çok daha düşük seviyelere ulaştı. Cüzdan geliştiricileri, en iyi uygulamaları geliştirmek için protokollerini yükselttikçe, optimizasyonları dahil etmek daha da kolay hale geliyor.

Bitcoin çıktıları günlük olarak bir milyonun üzerine ulaşıyor. Bununla birlikte, Bitcoin blok zinciri için ekonomik gelişiminin iyi bir işareti olduğuna inanan, birçok analist ve uzman bulunuyor.

Günlük yapılan işlemlerin sayısı, Bitcoin’e karşı ilginin arttığını gösterse de, bu işlemler birden fazla çıktı içerebilir ve bu ölçümü ilgi açısından çok daha doğru hale getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Bitcoin Reklamları Hong Kong Sokaklarını Turuncuya Boyadı

Bitcoin Association of Hong Kong (BAHK) isimli bir Bitcoin topluluğu, vatandaşların "kendi kendilerinin bankaları olmaya" teşvik etmek amacıyla, Bitcoin merkezli reklamları Hong...

Kripto Para Piyasasında Bugün; BNB, Neo, VeChain Analizi

Bugün, kripto para piyasasının piyasa değerine göre en iyi 50 kripto varlığından 47'si ABD Doları'na karşı yükseliş durumuna geçmiş görünüyor. BNB, NEO,...