Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seiyesine Geriledi

Bitcoin İşlem Hacmi 6 Ayın En Düşük Seiyesine Geriledi

Blockchain.info’ya göre Bitcoin‘in yan fiyat hareketleri, Mart 2016’dan bu yana günde en düşük işlem sayısına ulaştı.

Veriler, BTC işlemlerinin, Aralık 2017’deki en yüksek seviyelerden bu yana bitcoin fiyatındaki düşüş eğilimine paralel olarak düştüğünü göstermektedir. İşlem sayısı, 26 Şubat’ta sadece 180.000 onaylanmış işlemle iki yılın en düşük seviyesine ulaşırken, Pazar günü 4 Mart tarihinde 195.500 seviyesini gördü.

 

İşlemlerdeki düşüş, Bitcoin’in geçen yılın sonunda elde ettiği 20.000 dolara ulaşan değerini yeniden kazanmak için uğraştığı bir zamanda geldi.

Bitcoin Core tarafından, Ayrılmış Tanık (SegWit) teknolojisine destek verilmesine, Coinbase ve Bitfinex’in segwit desteğinde bulunmasına rağmen, daha hızlı ve daha ucuz Bitcoin işlemleri, yatırımcıları ticaret potansiyelinden daha az ilgilendiriyor gibi görünüyor. SegWit, BTC işlem piyasasını yavaşça yönlendiriyor ve izleme sitesi olan SegWit Party‘den alınan verilere göre işlemlerin neredeyse %30’unu segwit destekli işlemler oluşturuyor.

Kullanıcılar, mevcut popüler borsalarda işlem yapmak, gönderim alım sağlamak yerine, şu sıralar sadece piyasayı gözlemlemeyi ve ellerinde mevcut bakiyeleri tutma eğilimini gösteriyorlar. P2P exchange platformu Localbitcoins, 24 Şubat tarihinde sona eren haftada, toplam 57 milyon doların altında işlem gerçekleştirerek haftalık ticaret hacminde altı ayın en düşük seviyesini gördü.

Düşük seviyedeki işlem sayıları ve BTC’nin küçük işlem boyutu, Earn.com‘un hesap makinesinde şu anda 1 bayt 40 satoshi veya yaklaşık 0,005 $ değerini gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

FinCen Belgeleri Nedir ve Bitcoin İçin Ne Anlama Geliyor?

Kamuoyuna sızdırılan FinCEN belgeleri, dünyanın en büyük finans kuruluşlarının kara para aklama operasyonlarına nasıl aracılık ettiğini ve bu bankaların 2 Trilyon Dolar'ı...