Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin, 2018 ortasından bu yana hemen her ayı zarar ile kapattı. Ancak bazı analistler, Şubat ayındaki mini artışın yalnızca başka bir fiyat düşüşüyle ​​olabileceğini söylüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin, Şubat 2019 tarihinde %11’in biraz üzerinde değer kazandı. BTC, Şubat ayına 3.469 $ ‘seviyesinde başladı ve 3.859 $ seviyesinde kapattı. Bu artış, BTC için altı aylık düşüş yaşayan çizginin yeniden yükseldiğini gösteriyor.  Şubat ayında BTC, bir ara 4.200$ seviyesini gördü. Bununla birlikte, pozisyonunu koruyamadı ve 3.800$ seviyesine tekrar geriledi.

Bloomberg’e göre, Şubat ayındaki bu fiyat artışı, daha geniş olarak kripto para piyasasını da etkiledi. Raporlar, Bloomberg Galaxy Dijital Kripto Endeksinin %16 arttığını gösteriyor.

Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bloomberg’e konuşan eToro‘nun Kıdemli Pazar Analisti Mati Greenspan:

“BTC, altı ayı kırmızı renkte geçirdikten sonra nihayet yeşile yakın durumda. Son zamanlarda izlediğim şey, Bitcoin işlemlerin sayısı ve kripto borsalarındaki toplam hacimlerin, bir yıldan daha uzun bir süredir en yüksek seviyelerinde tutuluyor ”

Coin Dance verileri ayrıca, dünya genelinde rekor hacimlerde Bitcoin eşler arası (P2P) işlem görüyor. Ayrıca Şubat ayında, Bitcoin P2P değişim platformu LocalBitcoins tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Ticaret hacmindeki artışa rağmen, bazı teknik göstergeler hala uzun süren bir yan hareketin veya düşüşün olduğunu işaret ediyor. Ayrıca Bloomberg, GTI Global Strength gibi göstergelerin de hala Bitcoin’in düşmekte olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Analistler, bir sonraki yükseliş sürecinde BTC’nin 4.000 $ ‘ı koruyamaması halinde, Bitcoin’in muhtemelen 2.000 $ seviyesine kadar yeni bir düşüş yaşayabileceğinin uyarısında bulundu.

Greenspan’a göre, ayı piyasası henüz bitmedi, ancak teknik göstergeler kasvetli bir tablo oluştursa da BTC’nin bir miktar daha yukarı yönlü fiyat artışı yaşayacağına inanılıyor.

TRON CEO’su Justin Sun, ALS Derneği tarafından düzenlenen bir etkinlikte, BTC’nin 2019 yılının çoğunu 3.000 ile 5.000 $ arasında dar bir aralıkta geçireceği yorumunda bulunmuştu.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar