Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bitcoin, 2018 ortasından bu yana hemen her ayı zarar ile kapattı. Ancak bazı analistler, Şubat ayındaki mini artışın yalnızca başka bir fiyat düşüşüyle ​​olabileceğini söylüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin, Şubat 2019 tarihinde %11’in biraz üzerinde değer kazandı. BTC, Şubat ayına 3.469 $ ‘seviyesinde başladı ve 3.859 $ seviyesinde kapattı. Bu artış, BTC için altı aylık düşüş yaşayan çizginin yeniden yükseldiğini gösteriyor.  Şubat ayında BTC, bir ara 4.200$ seviyesini gördü. Bununla birlikte, pozisyonunu koruyamadı ve 3.800$ seviyesine tekrar geriledi.

Bloomberg’e göre, Şubat ayındaki bu fiyat artışı, daha geniş olarak kripto para piyasasını da etkiledi. Raporlar, Bloomberg Galaxy Dijital Kripto Endeksinin %16 arttığını gösteriyor.

Bitcoin İşlem Hacmi Artmaya Devam Ediyor

Bloomberg’e konuşan eToro‘nun Kıdemli Pazar Analisti Mati Greenspan:

“BTC, altı ayı kırmızı renkte geçirdikten sonra nihayet yeşile yakın durumda. Son zamanlarda izlediğim şey, Bitcoin işlemlerin sayısı ve kripto borsalarındaki toplam hacimlerin, bir yıldan daha uzun bir süredir en yüksek seviyelerinde tutuluyor ”

Coin Dance verileri ayrıca, dünya genelinde rekor hacimlerde Bitcoin eşler arası (P2P) işlem görüyor. Ayrıca Şubat ayında, Bitcoin P2P değişim platformu LocalBitcoins tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Ticaret hacmindeki artışa rağmen, bazı teknik göstergeler hala uzun süren bir yan hareketin veya düşüşün olduğunu işaret ediyor. Ayrıca Bloomberg, GTI Global Strength gibi göstergelerin de hala Bitcoin’in düşmekte olduğunu gösterdiğini belirtiyor.

Analistler, bir sonraki yükseliş sürecinde BTC’nin 4.000 $ ‘ı koruyamaması halinde, Bitcoin’in muhtemelen 2.000 $ seviyesine kadar yeni bir düşüş yaşayabileceğinin uyarısında bulundu.

Greenspan’a göre, ayı piyasası henüz bitmedi, ancak teknik göstergeler kasvetli bir tablo oluştursa da BTC’nin bir miktar daha yukarı yönlü fiyat artışı yaşayacağına inanılıyor.

TRON CEO’su Justin Sun, ALS Derneği tarafından düzenlenen bir etkinlikte, BTC’nin 2019 yılının çoğunu 3.000 ile 5.000 $ arasında dar bir aralıkta geçireceği yorumunda bulunmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Bitcoin ve Ethereum Analizi – 19 Eylül

Kripto para piyasası, son 24 saat içinde nispeten durağandı. Bitcoin 11.000$ civarında işlem görürken, Ethereum %2'lik bir artış gösterdi ve 385$ seviyelerine...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...