bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,358.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,139.44
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $562.11
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoin Küresel Sürdürülebilirlik Çabalarını Tehdit Ediyor: Fabio Panetta

Bitcoin Küresel Sürdürülebilirlik Çabalarını Tehdit Ediyor: Fabio Panetta

ECB yönetim kurulu üyesi Fabio Panetta, bugün yayınlanan bir blog gönderisine göre kripto para madenciliğinin devasa karbondioksit tüketimi nedeniyle küresel bir tehdit oluşturduğunu söylüyor.

Kripto para madenciliğinin enerji tüketimi ve CO2 salınımı konusu, küresel sürdürülebilirlik çabalarını baltalayabilir. Çünkü birçok kişi bu konu hakkında yorum yapıyor. Bunlardan biri de ünlü İtalyan ekonomist Fabio Panetta. Ekonomist, kripto paraların en büyüğü olan Bitcoin madenciliğinin artık Hollanda’dan daha fazla enerji tükettiğini söylüyor ve kripto madenciliğinin çevresel etkisini azaltmanın küresel bir sorun olduğuna inanıyor.

Bitcoin Madenciliği

Panetta konuyla ilgili yaptığı açıklamalarında şunları söyledi;

‘Düzenleme ve vergilendirme de dahil olmak üzere kripto varlıklarının çevresel etkisini kontrol etmek ve sınırlamak, küresel tartışmanın bir parçası olmalıdır.”

Bitcoin hashrate’inin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte, işlemleri onaylamak için gereken enerji miktarı artmaya devam ediyor ve bu da çevre aktivistlerinin ve politikacıların eleştirilerinin çoğalmasına sebep oluyor.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.17%
$49,358.00
$3,538.97
Ethereum (ETH)
1.05%
$4,139.44
$43.46