bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,790.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,283.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $585.09
Ana SayfaAnalizBitcoin, Kurumsal Talepte Yaşanan Artış İle Birlikte 70.000 Doları Hedefliyor

Bitcoin, Kurumsal Talepte Yaşanan Artış İle Birlikte 70.000 Doları Hedefliyor

Bir ay süren konsolidasyon döneminin ardından, Bitcoin’in arkasındaki satın alma baskısı nihayet fiyatlara yansımaya başladı. Amiral gemisi kripto para birimi, önemli bir direnç seviyesini aşarak 70.000 dolara yükselebileceğinin sinyallerini verdi.

Bloomberg’e göre, Tesla’nın servetinin bir kısmını BTC’ye tahsis etme kararı, birçok kurumu davayı takip etmeye teşvik eden bir dönüm noktası oldu. Kriptolarla ilgili anlatı, Bitcoin’in küresel referans dijital varlık olma potansiyelini kaçırma risklerine doğru kaymıştır.

Bu şanslar göz önüne alındığında Bitcoin talebi tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Çin’den ABD’ye, kurumlar öncü kripto para biriminden bir parça almak için acele ediyor. Yalnızca geçen hafta, Çinli teknoloji şirketi Meitu, toplamda yaklaşık 10 milyon dolar değerinde kabaca 175 BTC topladı, iş analitiği firması MicroStrategy ise ortalama 59.339 dolar fiyatla kabaca 253 BTC daha satın aldı.

Aynı doğrultuda Grayscale, 1 milyar dolarlık Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alarak toplam varlıklarını 46.10 milyar dolara yükseltti.

BTC’nin spot piyasasının büyümesi ve kademeli olarak olgunlaşması, türev piyasalarında artan bir ilgi yaratıyor. JP Morgan, CME BTC sözleşmesi spota göre %25 yıllık bir düşüş sunduğundan BTC vadeli işlemlerinin zenginliğinin oldukça keskin olduğunu savunuyor.

“Vadeli işlemlerin ima ettiği BTC getirileri, gelişmiş ve gelişmekte olan piyasalardaki tüm ana para birimlerinden önemli ölçüde daha yüksektir ve durum, denizaşırı borsalarda daha da belirgindir, Açıkça deflasyonist para politikası ve BTC’nin sınır ötesi aktarılabilirliği ile karşılaştırıldığında, bu pek görünmez makul bir yedek.”

Amerikan yatırım bankası, BTC ve ilgili türev ürünlere yönelik artan talebin, ABD’de girişteki birçok engeli azaltabilecek ve varlık sınıfına yeni potansiyel talep getirebilecek bir Bitcoin ETF başlatmayı ideal hale getirdiğini savunuyor.

Bitcoin Yeni Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Hedefliyor

BTC’nin arkasındaki satın alma baskısı geçen hafta önemli ölçüde artarken, fiyatı son 24 saat içinde önemli bir direnç seviyesinden geçti. BTC, 4 saatlik grafiğinde geçen ay içinde gelişen ters bir baş-omuz oluşumundan çıkmayı başardı. Desenin boyun çizgisi ile başı arasındaki mesafe, BTC’nin yaklaşık %15 artarak %141,1 veya %161,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine doğru yükselebileceğini gösteriyor.

Bu kritik direnç alanları sırasıyla 67.450 dolar ve 70.330 dolardır.

İyimser görünümün doğrulanması için, BTC’nin ters baş-omuz boyun çizgisinin üzerinde 59.300 dolardan işlem yapmaya devam etmesi gerekiyor. Bu fiyat engelinin altındaki ani düşüş dürtüsü yatırımcılar arasında paniği tetikleyerek fiyatların %38,2 veya %23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine çekilmesine neden olabilir. Bu destek seviyeleri sırasıyla 54.570 dolar ve 52.960 dolar seviyeleridir.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.42%
$56,790.00
$238.52
Ethereum (ETH)
3.13%
$4,283.18
$134.06