bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,622.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,273.26
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $583.06
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Madenciliği Dünyanın Yeşil Enerjiye Geçişine Yardımcı Olacak: Foundry Digital CEO'su Mike...

Bitcoin Madenciliği Dünyanın Yeşil Enerjiye Geçişine Yardımcı Olacak: Foundry Digital CEO’su Mike Colyer

Digital Currency Group’un bir kripto madenciliği yan kuruluşu olan Foundry Digital’in CEO’su Mike Colyer, Bitcoin madenciliğinin sonunda dünyanın yeşil enerjiye geçişine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bugün Crypto Mining Forum etkinliğinde konuşan Colyer, büyük enerji şirketlerinin BTC gibi kripto para madenciliğinin ekonomik faydalarını gördükçe, bunun hem sermayenin hem de operasyonların yeniden yapılandırılmasına yol açabileceğine inandığını söyledi. BTC madenciliğini elektrik şebekesi için büyük bir dengeleyici olarak adlandıran Foundry Digital CEO’su, teknolojinin “mevcut enerji üretimi ile enerjimizin %100’ünün yenilenebilir kaynaklardan üretildiği bir dünya arasında bir köprü” olabileceğini söyledi.

“BTC madenciliği istikrarlı bir temel yük sağlıyor ve yine de şebekelerin istikrarına izin vermek için hala aralıklı oluyor. Bu, yenilenebilir enerji ürünleri için gerçekten güçlü bir ekonomik dinamik yaratıyor.”

“Ulus devletler, bunun üzerinde uyuyamıyorlar ve BTC madenciliğine dahil olmak için doğal kaynaklarından yararlanmanın yollarını bulacaklar. Bir noktada BTC madenciliği bir yardımcı program gibi görünecek, ve ülkeler için kritik altyapının bir parçası olacak.”

Colyer, Kentucky’de yerel kripto para madencileri için vergi indirimleri peşinde koşan milletvekilleri ve yalnızca yüksek talep olduğunda çalışan bir elektrik santrali işleten New York merkezli BTC madencilik şirketi Greenidge Generation da dahil olmak üzere ilerleyen teknolojinin ABD’deki örneklerinden de bahsetti. CEO’ya göre, yenilenebilir enerjiye geçişin başlaması için 10 ile 20 yıllık bir yolculuk var ve BTC büyük olasılıkla burada önemli bir rol oynayacak.

Colyer‘e göre, Digital Currency Group görünüşte ABD’yi diğer ülkelerin operasyonlarına karşı rekabetçi hale getirmek için Kuzey Amerika kripto para madencilerine 225 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Çin, kripto madenciliğinde hala lider ve yakın tarihli bir rapor, BTC madenciliğinin %75’inin ülkede gerçekleştiğini öne sürüyor.

“Yeni Bitcoin madencilik şirketlerinin her gün haberlerini pek takip edemiyorum. Her zaman ABD’nin BTC madenciliğinde lider olacağını düşünmüşümdür.”

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.54%
$56,622.00
$305.76
Ethereum (ETH)
2.32%
$4,273.26
$99.14