Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Madencilik Ekipman Üreticisi Canaan Rekor Gelir Elde Etti

Bitcoin Madencilik Ekipman Üreticisi Canaan Rekor Gelir Elde Etti

Bitcoin madencilik operasyonları için gerekli tüm ekipmanların üretimini yapan dünyaca ünlü marka Canaan, bu yılın ikinci çeyreğinde 167 milyon dolar gelir elde etti.

0

Canaan tarafından yayınlanan finans raporunda, ikinci çeyrek boyunca 5,9 milyon terahash (TH/s) gücünde ekipmanın ilgili kişilere satıldığı bilgisine yer verildi. Bu da dünyanın çeşitli noktalarında Bitcoin madencilik operasyonlarının yasaklanmasına rağmen kripto para kazımanın hala daha en gözde kazanç elde etme kapısı olarak görüldüğünü ispat ediyor. Bu hash oranı, bitcoin ağının toplam mevcut hash gücünün yaklaşık %4’ünü oluşturuyor.

Firma Ekipmanlardan Terahash Başına 32 Dolar Kazanıyor

Firmadan alınan bilgiye göre terahash başına 32 dolar ücret alınıyor. Şirketin bu kadar çok satış yapmasının nedenleri arasında yasak nedeniyle el koyulan ekipmanların yerine yenilerinin alınması geliyor. Canaan, bugüne kadar şirketin yaptığı en büyük satışa bu çeyrek içerisinde ulaştı. Daha önce bu kadar satış yaptığı bir zaman dilimi olmayan firma yetkilileri ilk çeyreğe göre 1,5 kattan fazla artış gösterdiğini raporda belirttiler.

Şirket elde ettiği satışlardan 101 milyon dolarlık kısmını giderlere ayıracak. Geriye kalan 40 milyon dolar net gelir olarak firmanın hanesine yazılacak. Bu da 66 milyon dolarlık brüt kar anlamına geliyor. Bu, Canaan’ın madenci üretimi iş kolu için %40 brüt kar marjı anlamına geliyor.

Kuzey Amerika’ya Taşınan Madenciler Satışları Etkiledi

Çin başta olmak üzere birçok ülkenin Bitcoin madencilik operasyonlarına yasak getirmesi, bu kişilerin farklı ülkelere gitmesine neden oldu. Özellikle Kuzey Amerika ve Kazakistan’a giden madenciler Canaan’ın yaptığı satışları ciddi anlamda etkiledi. Kuzey Amerika’ya yerleşen madenciler Canaan vasıtası ile ekipmanlara daha kolay erişim sağladılar. Bu da beklenmeyen ölçüde satış anlamına geliyor.

Canaan’ın siparişini aldığı ve henüz yetiştiremediği birçok ekipman bulunuyor. Bu da firmanın siparişlere yetişemeyecek kadar çok işinin olduğunu gösteriyor. Firma, üçüncü çeyrek gelirlerinin “sıralı olarak yüzde 10 ila yüzde 30 arasında bir artışa sahip olmasını” bekliyor.

Son iki ayda firma Mawson, Hive Blockchain ve Genesis Digital Assets’e en az 40.000 birim madencilik ekipmanı sattı. Canaan ayrıca Haziran ayında, Çin’in kripto madenciliği üzerindeki baskısının ortasında Kazakistan’da kendi bitcoin madencilik operasyonunu kurmuş, bu işe kendisinin de dahil olduğunu açıklamıştı.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version