bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,730.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,952.01
tether
Tether (USDT) $0.999640
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.95
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinDünyada Kaç Bitcoin Milyoneri Var?

Dünyada Kaç Bitcoin Milyoneri Var?

Kripto para piyasasında fiyatlar aniden yükselebilir veya düşebilir. Bu hızla değişen pazara uyum sağlamanın en iyi yollarından biri, bu sektördeki gelişmeleri düzenli olarak takip etmektir. Bitcoin ağındaki kullanıcıların isimsiz olması nedeniyle, bunları kimin kullandığı tam olarak bilinmemektedir.

Ancak, araştırmalar sonucu bu isimler hakkında daha fazla bilgi edinilebilir. Bu adreslerin adsız olmasına rağmen, hangi adreste kaç bitcoin bulunduğunu ve hangi adreste hangi işlemlerin yapıldığını görebilirsiniz. Bu da bize dünyada kaç bitcoin milyonerinin olduğunu bulmamızı sağlar. Mevcut verilere göre, şu anda dünyada 16.000’den fazla bitcoin milyoneri var. Bu isimlerin hesabındaki toplam maddi değer 1 milyon dolar veya daha fazlasıdır.

Hızla büyüyen coin para birimi ve Blockchain teknolojileri, dünyadaki pek çok hükümet ve şirket için ilgi konusu haline gelmektedir Önde gelen şirketler, birkaç yıl boyunca milyarlarca dolara dönüşen kripto para birimlerini yakından takip ederler. Ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan çeşitli nedenlerle şifreleme para birimini destekler ve kullanır. Bu Bitcoin milyonerlerini kısaca tanıyabiliriz.

Bitcoin Milyoneri

Gavin Andersen – 6 Milyon Dolar

6 milyon dolarlık serveti olan Gavin Andersen, bitcoin servet listesinde 10. sırada. Satoshi Nakamoto, Bitcoin geliştiricisi olmasına rağmen, Andersen bu para birimini bugünkü haline getirmede en etkili isimlerden biridir.

Yifu Guo – 15 Milyon Dolar

New York Üniversitesinde bir öğrenci olan Yifu Guo, dünyadaki bitcoin bitcoin işlemleriyle farklı şekilde övülmekte ve blok zincirine eklenmektedir. Bu işlemi yapan madenciler de vardır. Madenciler, süreci başarıyla tamamlar tamamlamaz bitcoinleri ödüllendirir. Guo, madencilik bitcoinleri için bir cihaz geliştirmiştir. Sonra da yeni bitcoinleri şirketlere satmaya başlamıştır.

Winklevoss Kardeşler – 33 Milyon Dolar

Tyler ve Cameron Winklevoss, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile açılan davadan sonra öne çıkan ikizlerdir. Bu ikiz kardeşler, Zuckerberg’in Facebook’u kurarken kendi fikirlerini çaldıklarını ve tazminat olarak milyonlarca dolar kazandıklarını iddia etmişlerdir. İki kardeş, tazminatlarının küçük bir kısmını bitcoin’e yatırmışlardır. Şimdi bu ikili, 33 milyon dolarlık bitcoin sahibidir.

Tony Gallippi – 60 Milyon Dolar

Girişimci Tony Gallippi, bitcoin listesinde 7. sırada yer alıyor. Gallippi, Bitcoin ödeme sistemini kuran ilk şirketlerden biriydi. Gallippi BitPay bu türün en popüler örneklerinden biridir. Dünyanın dört bir yanındaki birçok insan, bitcoin depolamak ve bitcoin ile ilgili işlemleri yapmak için Gallippi’yi kullanıyor.

Jerid Kenna – 90 Milyon Dolar

Eski bir ABD Donanması subayı olan Kenna, sikke başına sadece 20 sent için bitcoin almıştır. Birkaç yıl sonra ağır yatırım yapmıştır. Kenna’nın bitcoin’den elde ettiği gelirin 90 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Kenna, şimdi Kolombiya’da bitcoin kabul eden bir bira fabrikası işletiyor.

Dave Carlson – 105 Milyon Dolar

Dave Carlson, en zengin Bitcoin madencilik isimlerinden biridir. Carlson küçük adımlarla başladığı madencilik alanında bir miktar ilerleme kaydetmiştir. Carlson’un şu anki kazancının 105 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Charlie Shrem – 135 Milyon Dolar

Charlie Shrem belki de en etkileyici bitcoin milyoneridir. Shrem oldukça ucuz olduğu dönemlerde birçok bitcoin almıştır. 22 yaşında, bir Bitcoin değişimi olan BitInstant’ı kurmuştur.

Roger Ver – 156 Milyon Dolar

Eski bir politikacı olan Roger Ver, Shrem’in yakın bir arkadaşıdır. Ver bir zamanlar Amerika’da yaşayan sıradan bir insandı. Şu anda Japonya’da yaşayan Ver, en önemli Bitcoin destekçilerinden biridir.

Ross Ulbricht / FBI – 300 Milyon Dolar

Adsız yapısı, işlemlerin izlenmesini kısmen imkansız kılıyor. Bu pazarlardan ilki, Ross Ulbricht tarafından kurulan İpek Yolu’dur.

Satoshi Nakamoto – 3,3 Milyar Dolar

Beklendiği gibi, Bitcoin’i geliştiren kişi veya insanlar Bitcoin milyonerleri listesindeki ilk kişidir. Satoshi Nakamoto, Bitcoin geliştiricisinin en önemli ismi olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdiye kadar, kim olduğunu ortaya çıkarmak için birçok girişimde bulunulmuş, ancak başarılı olunamamıştır.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.55%
$58,730.00
$2,084.92
Ethereum (ETH)
5.23%
$3,952.01
$206.69